У кошику порожньо!
Але це ніколи не пізно виправити :)
Чисте повітря в приміщенні – запорука здоров'я. Хороша вентиляція в будинку дозволить уникнути появи шкідливих мікроорганізмів, забезпечить здоровий і комфортний мікроклімат в приміщеннях, усуне вогкість. Тому вентиляція в приватному будинку повинна не тільки бути правильно встановлена – дуже важливо подбати про неї ще на стадії проектування, щоб зробити її максимально ефективною і уникнути зайвих витрат, пов'язаних з прокладанням труб і встановленням обладнання.
Система вентиляції в приватному будинку може бути двох видів:
Природна вентиляція будинку є найпоширенішим і дешевим, але при цьому досить ефективним способом забезпечити ефективний повітрообмін. Існує два типи природної вентиляції в приватному будинку:
До мінусів природної вентиляції слід віднести її сильну залежність від погодних умов (температури повітря, тиску, вітру), труднощі прорахунку і недостатню ефективність, якщо при будівництві будинку використовуються енергозберігаючі технології. При цьому вартість такої вентиляції сама бюджетна, для організації природної вентиляції у Вашому приватно будинок Вам знадобитися тільки вентиляційні канали і вент решітки.
Примусова система вентиляції будинку передбачає монтаж спеціального обладнання (нагнітачів, витяжок, рекуператорів) у повітроводи з метою підвищити ефективність повітрообміну в кімнатах і приміщеннях будинку. Існує два основних види механічної вентиляції, які відрізняються між собою за принципом дії і використовуваними приладами.
Коли природної вентиляції недостатньо, щоб забезпечити більш ефективний відвід повітря, використовується витяжна система примусового типу. З цією метою у вентиляційні канали встановлюють витяжні вентустановки, що збільшують обсяг відтоку повітряних мас. За рахунок цього, до речі, підвищується також і природний приплив чистого повітря, так як виникає різниця в тиску. Завдяки установці механічних витяжок, вдається домогтися ефективної кратності повітрообміну, незважаючи на погодні фактори.
Дана система застосовується тоді, коли витяжна вентиляція в приватному будинку функціонує ефективно, а от з припливом повітря виникають проблеми. У припливні клапани-провітрювачі, через які відбувається подача свіжого повітря в кімнати, встановлюють нагнітальні вентустановки або кондиціонери канального типу. Найчастіше такий тип вентиляції поєднується з природною – це дозволяє знизити витрати на монтаж.
Оптимальний вибір, якщо котедж або приватний будинок збудований з використанням енергозберігаючих технологій та/або розташований в північних регіонах. Обмін повітря в приміщеннях проводиться за допомогою припливно-витяжних установок, які можуть бути додатково оснащуватися рекуператорами, фільтрами і шумопоглотителями. Також подібна система вентиляції приватного будинку застосовується для очищення повітря, що поступає від пилу, домішок і викидів.
Зміст
Самий оптимальний варіант як зробити вентиляцію в приватному будинку – проектувати її таким чином, щоб враховувати особливості кожного приміщення в будинку. Розглянемо, як ефективно організувати повітрообмін для кожного випадку.
Кухня відноситься до «брудних» приміщень в будинку, тому тут дуже важливо забезпечити ефективне видалення відпрацьованого повітря, щоб видалити сторонні запахи, продукти згорання і пар. Якщо кухня має велику площу, зробити це з допомогою природної вентиляції не завжди виходить, до того ж, ефективність витяжки сильно залежить від погодних умов.
Найпростіший спосіб – кухонна витяжка в будинку, що встановлюється над плитою. Але вона підходить лише для невеликих кухонь, так як її продуктивність рідко перевищує 100 м3/год і погано справляється з видаленням запахів. Оптимальний варіант – встановлення продуктивної механічної витяжної системи типу вентилятори улітка з припливом з сусідніх приміщень і продуктивністю до 110 м3/год (для електричних плит) або до 140 м3/год (для газових плит).
Основна проблема санвузлів – це цвіль і грибок, що розвиваються на стінах в результаті конденсату та недостатньої вентиляції. Щоб цього уникнути, необхідно організувати ефективне видалення гарячого, насиченого водяною парою і приплив свіжого повітря.
Витяжка в приватному будинку для ванної кімнати виготовляється наступним чином. Для невеликих ванних кімнат площею 12-15 м2 використовуються витяжні осьові вентилятори, що монтуються прямо в наскрізний отвір у верхній частині стіни, що мають продуктивність від 57 до 300 м3/ч. Якщо ванна кімната має площу понад 15 м2 або не має витяжного отвору, то рекомендується установка відцентрового вентилятора в канал воздуховода.
При виборі вентилятор зверніть увагу на його продуктивність – вона повинна складати не менш 60-75 м3/ч. Обов'язково оснастити двері або стіну вентиляційною сіткою, через яку в приміщення буде надходити чисте повітря.
Якщо в будинку ванна і туалет суміщені в один санвузол, то при недостатній вентиляції до проблем, описаних вище, додається також неприємний запах. Ця ж проблема буде виникати, якщо туалет розташований окремо. Щоб її вирішити, можна використовувати ті способи, що і для ванної кімнати – осьовий вентилятор витяжний отвір для невеликих приміщень або установка відцентрового в канал воздуховода. Мінімальна продуктивність витяжного пристрою становить 50 м3/год, але щоб домогтися ефективної вентиляції, параметри слід розраховувати точно, виходячи з розмірів приміщення.
Здавалося б, навіщо в гардеробній вентиляція? Тим не менш, з-за недостатнього обміну, повітря в цьому приміщенні може застоюватися, що призведе до того, що з'явиться затхлість, неприємний запах на речах, цвіль, конденсат і грибок
Для забезпечення доброї вентиляції у вбиральні, обов'язково необхідно забезпечити постійний приплив свіжого повітря через вентиляційну решітку, дверний зазор або припливний клапан. Витяжка здійснюється або за допомогою переточную щілину, або з допомогою вентилятора. Також можливо забезпечити видалення повітряної маси через канал природної вентиляції.
Згідно з нормами, продуктивність вентиляції повинна становити 150% від кубатури приміщення. Тобто, для гардеробної об'ємом 25 м3 цей показник повинен становити не менше 37.5 м3/год.
Щоб під час сну наш організм відпочивав, йому необхідний чисте повітря, з мінімальною концентрацією вуглекислого газу. Тому якщо після сну ви почуваєте себе розбитим і втомленим – значить потрібно задуматися про те, як правильно зробити вентиляцію в приватному будинку.
Згідно з нормами і стандартами, оптимальний витрата припливного повітря в спальні становить 25-35 м3/год на людину або 2.2-5.0 м3/год на 1 м2 площі.
З цим цілком справляється звичайне провітрювання за допомогою вікон та кватирок. Але в такому разі виникають наступні проблеми:
Тому в такому випадку рекомендується установка припливно-витяжної вентиляції примусового типу, з розташуванням в протилежних частинах кімнати. Такі установки, їх ще називають побутовими рекуператорами, зберігає тепло в кімнаті, не шумлять і підтримують чисте повітря. Їх можна встановлювати як до, так і після ремонту.
Вітальня, як правило, є найбільшим приміщенням в приватному будинку і зазвичай має прямий доступ до кухні. Для невеликого одноповерхового котеджу достатньо природної вентсистеми (за умови якісної та продуктивної витяжки на кухні).
Для багатоповерхових будинків, за наявності у вітальні каміна і другого світла, повинна розглядатися вентиляція приватного будинку примусового типу:
Щоб забезпечити ефективне відведення вихлопних газів та не допустити їх потрапляння в будинок, для гаража передбачається індивідуальне пристрій вентиляції в приватному будинку. Для регіонів з м'яким кліматом досить природної вентиляції, але можна додатково встановити витяжку, щоб забезпечити видалення відпрацьованих газів при заведеному моторі при закритих дверях. Відмінним варіантом для вентиляції гаража в будинку є витяжні відцентрові вентилятори. Вони поєднують в собі високу продуктивність, зручність монтажу і низьку ціну.
В інших випадках рекомендується установка протидимного витяжної вентиляції з окремим каналом потужністю від 300 до 650 м3/год (в залежності від об'єму двигуна і потужності автомобіля).
Забезпечення правильного повітрообміну в сауні – важлива задача, якщо ви хочете, щоб ваша сауна прослужила довго і в ній було комфортно. Існують різні рішення з використанням припливною, витяжною або припливно-витяжної вентиляції – все залежить від конфігурації приміщення. Природну вентиляцію можна розглядати тільки для окремо розташованих класичних лазень – так звані «лазні по-чорному».
Якщо ви хочете докладніше дізнатися про облаштування вентиляції в сауні - радимо почитати цікаву статтю "Вентиляція в лазні і сауні".
Підвальне приміщення вважається одним з найбільш складних у технічному плані. Природна вентиляція будинків для цього приміщення має обмежені можливості із-за неможливості провітрювання. Тому, щоб уникнути підвищеної вологості, появи шкідливих мікроорганізмів і затхлого запаху, а також не допустити виникнення конденсату, рекомендується встановлювати потужну механічну витяжку з повітрообміном мінімальної кратністю 3, а також припливні вентилятори з рекуператором.
При наявності погреби вентиляція для будинку обов'язково повинна враховувати потребу цього приміщення в правильному повітрообміні. Це дозволить уникнути псування збережених там продуктів, запобігти появі грибка і цвілі, а також підтримувати оптимальну температуру і мікроклімат. Для припливу повітря використовують канальні вентилятори. Вони мають досить високий тиск, що б продавити повітря в каналі, а також працюють майже безшумно.
Систему природної вентиляції зазвичай встановлюють на окремо розташовані льохи, а якщо погріб знаходиться в площі будинку, краще використовувати примусову витяжну вентиляцію з утепленням витяжного каналу.
Для цього необхідно проектувати її на стадії закладки фундаменту. Тільки так можна прокласти вентканали, щоб вони забезпечували максимальну продуктивність і уникнути дорогих переробок, коли всередині буде зроблена чистова обробка.
Звертайтеся до нас, у нас є весь необхідний асортимент товарів для построенния дійсно якісної вентиляції приватного будинку, яка буде Вам служити многи року.
Додати коментар