Реалізація якісної вентиляційної мережі в будинку - неймовірно важливе питання, від якого залежать не тільки комфортні умови проживання, але й здоров'я ваших близьких. З кожним роком маса профільних виробників випускають окремі компоненти поліпшують коефіцієнт роботи вентиляції. Однак принцип реалізації системи залишається незмінним.
Кожному, хто збирається монтувати ті чи інші елементи загальної мережі, слід знати певний звід правил, який забезпечить правильну роботу вентканалу на всіх етапах її функціональних обов'язків.
1. Розмір має значення
Важливо пам'ятати про те, що вентиляційні канали мають складати від 100 до 200 мм в діаметрі для побутових і напівпобутових приміщень. Дуже часто люди використовують гіпсокартонні перекриття для створення імпровізованого воздуховоду. Набагато простіше і ефективніше використовувати пластикові або металеві компоненти для того, щоб реалізувати вентиляційні труби. Таке рішення значно полегшить монтаж і з герметичним з'єднанням повітряні маси пересуваються значно ефективніше.
2. Дотримання виступу над дахом
При установці вентиляції варто пам'ятати про те, що виходящий повітропровід повинен розташовуватися вище покрівельної позначки. Довжина певних ділянок у середньому становить від 1,5 до 3 метрів. Часто труба, що стирчить на даху ніяк не сполучається з концептом дизайну, в таких випадках використовуються варіанти для інтеграції вентиляційних випусків покрівельної зоні.
3. Котельня - святая святих
Перш ніж купити вентиляційні труби, врахуйте той факт, що сучасні нормативи зобов'язують забезпечити котельню (або схоже функціональне тех.приміщення) вентиляційним виходом. Крім іншого, вкрай важливо забезпечити вентиляцією і приміщення знаходиться безпосередньо над котельнею, яким би воно не було.
4. Дотримуйтесь дистанції і знайте різницю
Вкрай важливо вміти розділяти поняття димоходу і вентиляції каналів. Димохід призначений для відводу продуктів горіння, а вентиляційна труба для відведення відпрацьованої повітряної маси з певного приміщення. Ці дві труби з'єднувати не можна ні за яких обставин. Подібна помилка є прямим порушенням основних директив безпеки при встановленні вентиляції в будинку.
5. Забезпечте правильну систему руху повітря
Будь-яке приміщення важливо обладнати двоканальною системою. Кожна вентиляційна труба для витяжки повинна виключно виводити повітря з приміщення, труба нагнітаючої системи повинна тільки впускати чисте повітря з мережі в приміщення. Існують комбіновані моделі, які передбачають підключення обох джерел в єдину мережу.
6. Немає вікон - обов'язково повинна бути вентиляція
Це вкрай просте, але неймовірно важливе правило. Якщо у вашому будинку передбачені приміщення технічного чи побутового значення: пральня, гардеробна, комора та інші, то вкрай важливо в первинний проект закласти трубопровід таким чином, щоб вищезазначені приміщення були підключені до загальної вентиляційної мережі. В таких приміщеннях, як правило, не передбачені вікна і відведення відпрацьованого повітря значним чином ускладнюється.
7. Жодних несучих та зовнішніх стін
При проектуванні вентиляції враховуйте той факт, що вентканал не може бути реалізований в несучій стіні. Інтегрувати короб вентиляції і взагалі проводити вентиляційні труби зовнішніми стінами теж не можна, оскільки через ймовірних перепадів температурних режимів у системі буде накопичуватися конденсат.
8. Слідкуйте за сумісністю матеріалів виконання
При установці будь-яких вентиляційних каналів виконаних з цегли або кам'яних елементів важливо не допустити їх сусідство з будь-якими дерев'яними будівельними компонентами. Особливо актуально це при проектуванні дерев'яних стельових перекриттів. Таке "сусідство" може стати неймовірно згубним для деревини та з часом помітно позначиться на ремонтному бюджеті.
9. Протяг протягу - різниця!
Багато хто помилково вважають, що відкрита кватирка є прекрасним джерелом припливного повітря, абсолютно забуваючи про те, що подібні експерименти часто приводять до наслідків зі здоров'ям. Використовуйте або активуйте на ніч додаткові джерела надходження чистого повітря в приміщення.
10. Дешево і сердито
Якщо з будь-яких причин у вас немає можливості інтегрувати кімнату в загальну вентиляційну мережу, то вентиляційний воздуховод можна реалізувати за простою схемою двох клапанів на одній стіні: нижче зробіть наскрізний отвір на вулицю для припливного джерела, а вище встановлюєте клапан для відведення відпрацьованої маси. Вентиляційний клапан краще встановлювати під самою стелею для збільшення ефективності цього простого, але дієвого способу вентиляції вашої кімнати.