Погано це чи добре, але в комунальних господарствах намітилась відмова від центрального опалення. Це викликане подорожчанням енергоносіїв (або, точніше, переходом на ринково обґрунтовані тарифи), а також значними тепловтратами, неминучими при передачі теплоносія на великі відстані від місцевої котельні.
Ось чому все більше новобудов обладнуються власними котлами. Те ж саме, але швидше, відбувається в приватних домогосподарствах. При цьому виробництво давно пропонує кілька варіантів рішення задачі опалення, одним з яких є теплі підлоги – електро або водяні. Треба сказати, що такий спосіб обігріву ще мало розвинений на пострадянському просторі в силу того, що місцеві електромережі в старих будівлях не були розраховані на великі навантаження. Котельне устаткування встановлюватися не так давно. І, нарешті, у споживачів й досі недостатньо інформації про ефективність теплої підлоги. Тому вони і в наш час вважають за краще більше громіздкі, але традиційні способи підтримки комфортної температури.
Про те, які вибрати теплу підлогу, в чому її переваги, і як відбувається її монтаж, ми розповімо в нашій статті.
Які переваги теплої підлоги з іншими способами опалення?
Головним конкурентами теплої підлоги є конвектори, масляні і водяні радіатори як найбільш звичні агрегати, на які покладаються завдання з обігріву житлових приміщень навіть в старих будинках (уявіть собі класичні батареї під вікном).

Порівняно з ними і електрична, і водяна тепла підлога вигідно відрізняються:
- Невидимістю та компактністю. Своєю присутністю вона не спотворює сучасний мінімалістичний інтер'єр, а зменшення висоти приміщень на 5 см без точних вимірів помітити неможливо;
- Відсутністю повітряної конвекції, при якій тепле повітря піднімається вгору, а підлога залишається холодною. Тепла підлога спочатку нагріває підлогу, а потім повітря, що сподобається дітям, ревматикам, гіпертонікам і літнім людям. Навіть так звані «конвекційні» (тобто контактні, кабельні теплі підлоги) відповідають цьому правилу;
- Рівномірним нагріванням приміщення по всій площі, а не тільки в місцях встановлення радіаторів або конвекторів;
- Невибагливість в догляді. Батареї потрібно чистити, протирати від пилу і фарбувати. Тепла підлога вимагає не більше ніж звичайної прибирання підлогового покриття, яку і так треба робити регулярно.
Що стосується економічності, то, подібно іншим нагрівальним приладам, тепла підлога характеризується високим ККД. Тобто чим більше вона споживає енергії, тим краще і сильніше гріє. Тепла також допускає можливість регулювання температури, причому навіть зональної (аж до відключення деяких ділянок обігріву), під'єднання датчиків, керуючої автоматики і т. д.
Єдиним недоліком теплої підлоги є складність монтажу: коли лягає тепла підлога, потрібно робити стяжку, а поверх неї – укладання підлогового покриття. Тобто тут потрібні серйозні і кваліфіковані ремонтні роботи – доручати їх дилетантам не можна, тому що при неякісній роботі ефект від теплої підлоги близиться до нуля, і може розчарувати, бо не все залежить тільки від обладнання.
Наприклад, наявність порожнин у стяжці і нещільне прилягання до гріючого кабелю підлогового покриття призводить до підвищення теплового опору останнього, в результаті чого гріючий кабель перегрівається, не віддаючи своєї температури в приміщенні, а тим часом кабель перегорає.
В силу того, що теплий водяний контур, ІЧ-плівка або кабель (які є джерелами тепла) спеціально призначені для прогріву підлогового покриття, класти теплу підлогу потрібно там, де неможливо використовувати взуття, тим більше утеплене, або відбувається тривалий контакт людського тіла з підлоговим покриттям. Отже, відповідь на питання про те, куди покласти теплую підлогу, очевидна: це традиційно невеликі житлові приміщення, особливо ті, де грають діти або домашні тварини.
Укладання на промислових і комерційних об'єктах може бути необґрунтованим просто тому, що потребуватиме значних витрат і часу на укладання підлогового покриття, тоді як для великих площ краще інші способи обігріву (наприклад, тепловентіляція).
Яку теплу підлогу вибрати: електричну або водяну?
Всі теплі підлоги діляться на три види:
- Водяні (рідинні). Вони складаються з полімерних трубок, усередині яких циркулює вода або інший рідкий теплоносій. Підключаються до газової, твердопаливному, дизельному котлу, бойлеру з насосом, або навіть электронагревателю;
- Електричні інфрачервоні, або плівкові, нагрівають підлогове покриття за допомогою теплового випромінювання. Так само, як і кабельні підлоги, мають електричне живлення. Являють собою вуглецеві доріжки, сполучені мідним дротом, і заламіновані в тонку полімерну плівку;
- Електричні кабельні. Вони ж конвекційні, що забезпечують нагрів підлоги при фізичному контакті кабелю, що гріє і підлогове покриття. Підключаються до електромережі і споживають електроенергію.
Треба сказати, останні два види об'єднуються одним найменуванням – електричні теплі підлоги. Тому завжди потрібно уточнювати, якого вони типу, т. к. в межах цієї категорії існує поділ на два різновиди.
Щоб розібратися в тому, яку краще купити теплу підлогу, варто визначитися з відмінностями водяної підлоги від електричної.
Водяна тепла підлога

Для нагріву води потрібен котел електричний, газовий, рідко - або твердопаливний, а також насосне обладнання. Підключати водяні труби та до системи центрального опалення і будинковим системам ГВП заборонено, оскільки із-за збільшеного водяного контуру впаде тиск в трубопроводі. Не можна забувати про прихильності до опалювального сезону. Регулювати температуру буде складно через постійну температури води в теплоцентралі, і зменшити її не вийде.
Ось чому водяна тепла підлога краща тільки в приватних домогосподарствах, обладнаних власною котельнею, або квартирах з автономним опаленням на перших поверхах. Нерідко чути шум від повітря в трубопроводі насосу.
Незважаючи на це ці недоліки, у порівнянні з електричною теплою підлогою, водяна характеризуються:
- Більш високою безпекою – класти її можна і у вологі приміщення (басейни, лазні, сауни, ванні кімнати, лазні, пральні тощо);
- Економічністю (якщо не використовується електричний нагрівач). Навіть електричний циркуляційний насос споживає порівняно мало електроенергії. Довго прогріваючись, водяна підлога довше остиває, а автоматика здатна підтримувати температуру підлоги на заданому рівні, витрачаючи енергію тільки на покриття тепловтрат. Це пряма відповідь на те, яка тепла підлога економічніше;
- Більшою довговічністю. Рідинні підлоги може працювати мінімум 50 років, причому стабільно, тоді як всього лише 40% плівкових і 70% кабельних підлог витримує 25 років експлуатації;
- Сумісністю з усіма видами підлогових покриттів.
Інфрачервона тепла підлога

Серед її переваг можна назвати:
- Найменший час нагріву (але і найкоротший час охолодження);
- Мінімальну товщину, економлять висоту приміщення;
- Портативність. Якщо інфрачервона плівка не укладена під підлогове покриття, її можна перенести в інше приміщення або навіть на вулицю, покрити ковроліном або тканиною, і отримати майданчик для ігор, місце для домашніх тварини, підігрів для рослин;
- Внаслідок цієї властивості – найкраща ремонтопридатність. Просто піднявши ковролін, можна замінити зіпсовану гріючу плівку на нову;
- Найпростіший монтаж, якщо підлога рівна і не потребує стяжки.
Рекомендуємо товар
Тип: інфрачервона плівка | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 220 Вт | Довжина: 2 м | Ширина: 0,5 м
Плівкова підлога має і свої недоліки. Їх заборонено укладати в приміщеннях з підвищеною вологістю або ризиком потрапляння рідини на підлогу, покривати кахельною плиткою, підлоговими покриттями з металевими елементами, а також встановлювати у вертикальній проекції плівки меблі (хоча стали з'являтися плівки, що не бояться замикання меблями).
Інфрачервоні підлоги по економічності знаходяться на середньому рівні, і краще за всіх справляються зі специфічним завданням – опаленням приміщень і сухих майданчиків для тимчасового перебування.
Кабельна тепла підлога

Почнемо з переваг, серед яких відзначимо:
- Можуть ставитися майже під всі підлогові покриття за умови, що будуть монтуватися саме в цементну стяжку.
- Простий монтаж, особливо нагрівальних матів.
- Допускається укладання в приміщеннях з високою вологістю.
- Мають найменше заборон і обмежень по встановленню.
До недоліків можна віднести наступне. Чутливість до кількостей включень і виключень. Кабельна тепла підлога служить менше, якщо працює з частими змінами пуску і зупинки. Найбільші витрати електроенергії. Низька ремонтопридатність. При поломці потрібно замінити весь гріючий кабель, який, як і теплі підлоги, покладений в стяжку або клейовий плитковий шар.
Що стосується пробки, то це вид підлогового покриття володіє високими теплоізоляційними якостями і погано взаємодіють з усіма теплими підлогами: водяні просто перестануть гріти, а кабельні вийдуть з ладу.
Вибір виду теплої підлоги залежить від виду об'єкта, призначення приміщення, рівня меблевого заповнення, передбачуваного підлогового покриття, технічних і організаційних можливостей користувача. Грає роль і те, коли включати теплу підлогу, використання її в якості основного або додаткового обігріву.
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний кабель | Площа обігріву: 0,6 кв.м. | Споживана потужність: 100 Вт | Довжина: 6 м
Як правильно вибрати електричну теплу підлогу?
В межах нашої статті ми будемо називати електричною теплою підлогою гріючі кабелі – вони найбільш поширені в силу прийнятних технічних умов для монтажу. Розрізняють гріючі кабельні підлоги:
- Одножильні. Їх укладання досить складне, так як по її завершенню кабель потрібно завернути назад до терморегулятора для замикання ланцюга. Незважаючи на екранну ізоляцію, такий кабель індукує шкідливе електромагнітне поле, тому в житлових приміщеннях він не рекомендований. Краще його використовувати там, де потрібен обігрів, але виключено тривале перебування людей. Можна використовувати одножильний нагрівальний кабель і для боротьби з обмерзанням: уздовж сходів, покрівельних скатів, рвів, водопровідних труб, доріжок і т. п.;
- Двожильні, що складаються з одного нагріваючого і одного живлячого проводу. Укладаються набагато легше, оскільки вони підключаються до терморегулятора тільки одним кінцем. Електромагнітні поля кожного проводу компенсують один одного, що виключає будь-яку шкоду. Відповідь на питання «куди підключати теплу підлогу з двожильного кабелю» очевидна – це житлові та нежитлові приміщення.

Ще одним фактором є потужність. Найчастіше тепла підлога використовується в якості додаткового опалення – для цього вистачить потужності до 160 Вт на квадратний метр кахельного плитки.
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний кабель | Площа обігріву: 0,6 кв.м. | Споживана потужність: 100 Вт | Довжина: 5 м
При великих тепловтратах, або якщо тепла підлога використовується в якості основного способу обігріву, потужність повинна починатися від 160 Вт і вище. Однак з урахуванням того, що потужність кабелю розраховується як Вт на метр погонний, а не на квадратний метр, виходячи з цього показника вибирається щільність укладання – така, щоб вийшло значення потужності на м2. Тобто, для обігріву однієї і тієї ж площі знадобиться або короткий, але потужний кабель, покладений рідко, або довгий і менш потужний, покладений щільніше (частіше).
До скількох градусів нагрівається тепла підлога?
Тепла підлога здатна забезпечити комфортну температуру підлогового покриття в 22 – 24С, але не вище 26С, якщо в приміщенні постійно знаходяться люди. Якщо комусь здасться, що цього мало, то варто знати, що температура нагрівання понад 35С веде до деформації і пошкоджень багатьох видів підлогових покриттів. Теплу підлогу, технічно, можна розігріти і до більшої температури, але сенсу в цьому немає.
Куди і як тепла підлога встановлюється?
Вище ми вже сказали про те, що теплі підлоги не кладуться під коркове покриття, яке володіє високими теплоізоляційними характеристиками. Для різних типів підлог існують свої допуски і обмеження, а саме:
- Водяні і кабельні підлоги кладуться в стяжку (тонкі кабельні навіть в плитковий клей) під керамічну плитку, камінь, ламінат, паркет, якісний лінолеум ПВХ-плитку, ковролін. Проте керамічна плитка взаємодіє з ними краще всього, інші покриття знижують ефективність тепловіддачі. Вибір приміщень для гріючих шлангів і кабелів не обмежений;
- Плівкові інфрачервоні підлоги не можуть укладатися в стяжку, ні під керамічну плитку, ні під клей. Інфрачервоні підлоги монтуються під ламінат. Існує заборона на укладання інфрачервоних плівок в басейнах, саунах, ванних кімнатах, відкритих балконах і лоджіях, а також під меблі. Сухі приміщення, де відсутній ризик потрапляння на плівку металів і рідин, досить різноманітні і при належному рівні обережності дозволяють розкрити їх робочий потенціал. Моментом, коли встановлюється тепла підлога такого типу, є проста заміна підлогового покриття поверх рівної підлоги.
Яка тепла підлога якісна - компанії виробники?
В даному випадку мова йде про кабельну теплу підлогу, оскільки водяна являють собою просто пластикові трубки, які в наш час вміють робити абсолютно все. Провідними ж виробниками гріючого кабелю є:
- В преміум-сегменті – імениті європейські фірми Devi, Nexans та Extherm, гріючі кабелі яких практично не мають обмежень по довговічності;
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 150 Вт | Довжина: 2 м | Ширина: 0,5 м
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1,5 кв.м. | Споживана потужність: 225 Вт | Довжина: 3 м | Ширина: 0,5 м
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 180 Вт | Довжина: 2 м | Ширина: 0,5 м
- У середньому сегменті за ціною/качетсву компанії Arnold Rak, Woks, Ryxon, Shtoller - мало поступаються за якістю попереднім виробникам, але відомі меншими цінами;
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 180 Вт | Довжина: 2 м | Ширина: 0,5 м
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 160 Вт | Довжина: 2 м | Ширина: 0,5 м
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 200 Вт | Довжина: 2 м | Ширина: 0,5 м
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 180 Вт | Ширина: 0,5 м
- В економ-класі – Easytherm, Grayhot, Flex Heating та Eco Heating.
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 200 Вт | Ширина: 0,5 м
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 0,6 кв.м. | Споживана потужність: 92 Вт | Довжина: 1,2 м | Ширина: 0,5 м
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 175.0 Вт | Довжина: 2 м | Ширина: 0,5 м
Рекомендуємо товар
Тип: нагрівальний мат | Площа обігріву: 1 кв.м. | Споживана потужність: 150 Вт | Довжина: 1,2 м | Ширина: 0,5 м
Де купити систему теплої підлоги
Придбати гріючий кабель ви можете в нашому інтернет-магазині, перевагами якого є:
- Великий товарний асортимент;
- Економічно обґрунтовані ціни;
- Наявність акцій;
- Детальна професійна консультація по всім технічним та організаційним питанням, допомога у виборі;
- Оперативна обробка замовлення;
- Доставка по всій території України.
Придбати теплу підлогу так само просто, як зробити саму дрібну онлайн-покупку. Тому, якщо ви знайшли наш сайт, то у вас немає вагомої причини для того, щоб зробити замовлення десь інде. Тим паче, ми зможемо дати Вам найнижчу ціну. Тоже звертайтесь!
Як вибрати теплу підлогу: відповіді на часті питання
✔️ Яку теплу підлогу вибрати електричну або водяну?
Електрична тепла підлога - легша в установці, не вимагає обслуговування, підійде більше для квартир. Водяну теплу підлогу неможливо встановити в житлових квартирах, підійде для приватних будинків, котеджів. Водяну теплу підлогу потрібно підключати до системи опалення. Більш важка в установці, але дешевша в енерговитратності.
✔️ Коли встановлюється електрична тепла підлога?
Електрична тепла підлога встановлюється на стадії ремонту, до монтажу підлогового покриття. Нагрівальний кабель монтується в цементну стяжку, а нагрівальний мат - під плитку в плитковий клей.
✔️ Коли включати теплу підлогу?
Ви можете включати теплу підлогу в будь-яку пору року. Вона може виступати як для підігріву приміщення, так і для основного підігріву підлоги. Всі теплі підлоги монтуються з терморегуляторами. Є програмовані термостати, які можна налаштувати на роботу в будь-який час доби, наприклад "Включити теплу підлогу за пів години до приїзду з роботи" - таким чином, коли Ви приїдете додому - тепла підлога в приміщенні буде вже прогріта.
✔️ Куди підключати теплу підлогу?
Електрична тепла підлога підключається до мережі через терморегулятор. Тобто Вам необхідно підключити до своєї мережі спочатку терморегулятор, а до терморегулятора - систему теплої підлоги, будь-то нагрівальний кабель або мат.
✔️ До скількох градусів нагрівається тепла підлога?
Сам кабель може нагріватися до 85-100 градусів за Цельсієм. Але сама підлога буде мати набагато нижче температуру. Необхідну температуру підлоги виставляють на терморегуляторі. Рекоменудуємо використовувати наступні показники температури:
- 26 градусів - передпокої, вітальні, кухні, коридори і спальні.
- 34 градуси - ванні кімнати, душові та санвузли.
- 35 грудусів - біля місць з високими тепловтратами: біля вікон або по периметру приміщення.
Додати коментар