У кошику порожньо!
Але це ніколи не пізно виправити :)
Перш ніж визначатися з вибором оптимальної моделі рекуператора, слід детальніше розглянути, що таке рекуператор повітря для приватного будинку і як він функціонує. Принцип дії такого пристрою заснований на рекуперації енергії, тобто повторному використанні частини енергії повітря.
При природному повітрообміні всередині приміщення зовнішнє повітря надходить всередину приміщення, а забруднений відводиться з нього назовні. У холодну пору року відпрацьоване повітря забирає з собою частину тепла з приміщення, яке витрачається вхолосту. Тут і полягає відмітна перевага, як працює рекуператор повітря – він використовує частину теплової енергії нагрітої повітряної маси з приміщення для нагріву припливного повітря. Незважаючи на те, що він володіє функціоналом припливно-витяжної вентиляції і теплообмінника, він не покликаний замінити вентиляційну техніку та обігрівачі, а призначається для економії тепла у приміщенні та зниження тепловитрат.
Побутовий рекуператор повітря – це оптимальний варіант для великих міст з високим рівнем забруднення повітря пилом і вихлопними газами. Сучасні герметичні системи вікон не пропускають забруднене повітря всередину приміщення, але таким чином погіршується природна вентиляція. Рекуператор з вбудованим фільтруючим елементом дозволяє забезпечити ефективну вентиляцію квартири або будинку, не пропускаючи при цьому всередину ніяких сторонніх запахів і шкідливих домішок.
Так як рекуперативні установки належать до енергоефективних систем і призначаються, крім усього іншого, для мінімізації витрат на опалення, багато з них беруть участь у державній програмі IQ Energy. Вона передбачає повернення до 35% капіталовкладень на встановлення рекуператора. Ви можете звернутися до наших фахівців за допомогою і порадою, і вони підкажуть, яка модель буде ефективно справлятися зі своїми функціями і дозволить Вам заощадити грошові кошти.
Розберемося, як влаштований рекуператор повітря. Принцип його роботи простий і заснований на обміні повітряних мас тепловою енергією через теплопроводящу поверхню.
Існує два типи, як працює рекуператор повітря:
Перехресний. Вхідний і вихідний потоки направляються так, що не контактують один з одним. Це повністю усуває проблему повернення частини вихідних повітряних мас у приміщення, але ККД таких рекуператорів нижче. В корпусі теплообмінника (шахті) встановлені спеціальні пластини теплообмінника, що виготовляються з алюмінію, міді або паперу, просоченого спеціальним складом, а також два вентканали.
По одному каналу виходить підігріте повітря з приміщення, віддає частину тепла на теплообмінник. По іншому каналу надходить свіже повітря з вулиці, забирає тепло з пластин теплообмінника. У теплу пору року принцип дії протилежний – надходить гаряче повітря віддає частину тепла на теплообмінник, яке нагріває повітряні маси, що йдуть з приміщення на вулицю. При перепаді температур на пластинах неминуче виникає конденсат. Особливо до цього схильні пластинчасті теплообмінники. Для цього є спеціальні дренажі, які відводять конденсат від пластин, щоб не допустити перемерзання, так як це призведе до зниження ККД.
Також для того, щоб запобігти обмерзанню теплообмінників, в рекуператори встановлюються клапани-байпаси і теплові акумулятори. Деякі моделі оснащуються спеціальними фільтруючими касетами із гігроскопічної целюлози. Вони вбирають в себе конденсат і акумулюють його, а потім використовують для зволоження повітря і підтримання оптимального мікроклімату в приміщенні (при наявності датчика вологості).
Роторний. Потоки повітряних мас, що йдуть по одному шляху через сектора горизонтального ротора, який заповнений повітропроникним наповнювачем, по черзі або одночасно нагріваються і охолоджуються. Таким чином підвищується коефіцієнт теплообміну і ефективність рекуператора, а також повністю усувається проблема конденсату. Але при цьому частина відпрацьованого повітря змішується з вхідним потоком і повертається в приміщення. Всі рекуператори повітря Блауберг працюють з роторними теплообмінниками, з перемінною зміною режиму на приплив і витяжку.
Як бачите, роторні моделі призначені для роботи у регіонах з холодним кліматом, так як не схильні до обмерзання, а для регіонів з нормальними умовами краще вибирати моделі перехресного типу.
Що таке рекуператор повітря? Це насамперед теплообмінники та їх завдання – зберегти тепло. Тому він встановлюється в тих приміщеннях, де найважливіше збереження тепла, тобто в побутових приміщеннях: спальні, дитячі кімнати, вітальні. Можливе використання рекуператорів на кухні, але там вони повинні монтуватися в комплексі з витяжною установкою, щоб забезпечити якісне відведення забрудненого повітря.
Для нежитлових побутових приміщення, таких як санвузол або ванна кімната, навіть немає сенсу розглядати питання, як встановити рекуператор повітря. По-перше, ці приміщення опалюються менше, ніж житлові, отже ефективність теплообміну буде нижче. По-друге, в таких приміщеннях важливо видалити забруднені або перезволожені повітряні маси, а з цим краще впорається витяжний вентилятор, а не рекуперативна установка.
Слід сказати, що використовувати рекуператор повітря можна протягом всього року. Його функція – це теплообмін між потоками повітря, тому в літній час гаряче повітря з вулиці буде охолоджуватися від внутрішнього потоку, роблячи температуру усередині приміщення більш комфортною.
Розглядаючи рекуператор повітря, який вибрати, слід знати, на що необхідно звернути увагу. Розповімо докладніше про всі важливі аспекти.
Найважливіший параметр, за яким визначається, рекуператор повітря як працює – це продуктивність. Вона вимірюється в м3/год, тобто який обсяг повітря за одиницю часу рекуператор пропускає через себе.
Згідно з державними нормами щодо вимог до вентиляції житлових та спальних приміщень, існує дві норми витрати вентиляційного повітря: щодо площі і щодо кількості людей в приміщенні.
Ці норми наведені в таблиці нижче:
Умови | Норма витрати на 1 людину, м3/год | Норма витрати на 1 м2 площі, м3/(год*м2) |
Допустимі | 15 | 2.2 |
Оптимальні | 25 | 3.6 |
Підвищені оптимальні | 36 | 5.0 |
Для визначення ефективної продуктивності повітря рекуператора (виходячи з кількості осіб) використовують формулу
Ltot = n х qp
Ltot – кількість повітря, що подається в приміщення, м3/год;
n – кількість осіб в приміщенні;
qp – норма витрати на 1 людину.
Наприклад, для спальні, розрахованої на 2 осіб, допустима продуктивність повинна становити 2х15=30 м3/год, а оптимальна 2х25 = 50 м3/год.
Якщо розрахунок провадиться виходячи з площі приміщення (при висоті стелі 2,5 м.), то слід використовувати формулу
Ltot = S х qB
Ltot – кількість повітря, що подається в приміщення, м3/год;
S – площа приміщення, м2;
qB – норма витрати повітря на 1 м2.
Наприклад, для спальні площею 24 м2, допустима продуктивність повинна становити 24х 2.2=52.8 м3/год, а оптимальна 3.6х24 = 86.4 м3/ч.
Після того, як визначена необхідна продуктивність рекуператора, слід вибрати його тип. Щоб зрозуміти, як вибрати рекуператор повітря за типом роботи, розглянемо кожен з них окремо:
Якщо ви розглядаєте, рекуператор повітря який вибрати, то потрібно знати, що для такого обладнання необхідна установка в спеціально призначений монтажний отвір.
Для точного підбору установки необхідно визначити який допустимий діаметр отвору можна вибити – він може становити від 100 до 300 мм, в залежності від потужності і моделі рекуператора. Також слід звернути увагу на товщину стіни, тому що у деяких моделей є обмеження по довжині і в занадто товсту стіну їх неможливо встановити. І навпаки, у більшості моделей є необхідний мінімум пристрою, тонше якого немає. У таких випадках можна використовувати моделі рекуператорів Блауберг для тонких стін.
Їх особливість полягає в тому, що частина внутрішнього блоку з вентилятором, фільтром і рекуператором знаходиться в зовнішньому ковпаку.
Пробити канал в стіни можна різними способами, але найбільш ефективним є алмазна бурова установка. Фахівці з такою установкою пробурять отвір чітко необхідного діаметра швидко і, що найголовніше, чисто, з мінімальними пошкодженнями інтер'єру. Канал повинен бути пробурений під невеликим нахилом з від'ємним кутом 3-5 градусів, щоб виключити потрапляння атмосферних опадів
Після того, як рекуператор буде встановлений, необхідно герметизувати всі зазори в стіні, а також забезпечити якісну теплоізоляцію корпусу, щоб знизити ймовірність обмерзання рекуператора і тепловтрат. Також рекомендується установка захисного козирка, для додаткового захисту від атмосферних опадів.
Якщо управління буде проводитися з настінної панелі, то слід провести до неї приховану проводку, попередньо знеструмивши приміщення. Але якщо планується установка моделі з бездротовим керуванням, то її достатньо просто підключити до джерела живлення – розетки з напругою 220 В.
ВАЖЛИВО: не рекомендується встановлювати побутові рекуператори повітря в багатоповерхових будинках вище 5 поверху, так як їх ефективність знижується через підвищення природної витяжки, особливо, якщо стіна, де буде встановлений рекуператор, відкрита до повітряних потоків.
Рекуператори можуть працювати в різних режимах роботи. Тому при виборі відповідної моделі вам слід визначитися, що саме ви хочете отримати:
Деякі моделі мають регулювання потужності, а також автоматичні жалюзі, які повністю перекривають подачу повітря, наприклад, якщо в бік будинку несе дим від багать або інші неприємні запахи.
Рекуператор повітря - що це таке? Це варіант припливно-витяжної вентиляції, він оснащений вентиляторами. При роботі вони створюють певний рівень шуму, від 20 до 45 дБ. Так як комфортна гучність становить до 30-35 дБ, то на цей показник варто звернути увагу, особливо якщо планується установка в спальні або в дитячій кімнаті. Деякі виробники комплектують свою продукцію подавлювачами шуму, щоб нівелювати звук від працюючого вентилятора до комфортного рівня.
Для розширення функціоналу багато рекуператорів оснащуються додатковими функціями. Зверніть на них увагу, розглядаючи як вибрати рекуператор повітря:
Останнє, на що варто звернути увагу – це дизайн лицьової панелі. Виробники випускають велику кількість самих різних моделей з різним виконанням. Тому можна легко підібрати такий рекуператор, який відмінно підійде під інтер'єр вашого приміщення і буде гармонійно вписуватися в дизайн.
Розглядаючи, рекуператор повітря який вибрати, ви можете звернутися за порадою до наших фахівців. Ми готові запропонувати вам оптимальний варіант для вашого приміщення, який буде відповідати всім вашим вимогам. У нас ви зможете знайти великий вибір найрізноманітніших моделей за кращою ціною, а доставка такого обладнання буде безкоштовною.
Якщо у Вас залишилися питання з радістю на них відповімо. Пишіть коментарі або дзвоніть за вказаними телефонами!
Подскажите пожалуйста, для магазина одежды в 45м2 имеет смысл установка рекуператора. Отопление в зимний период производится термопанелями на основе инфракрасного излучения в количестве 3 штук. Спасибо
Так как рекуператор предназначен для создание воздухообмена в помещении нужно знать как у Вас устроена вентиляция или есть она вообще. Рекуператор будет давать свежий воздух, нагревая его с помощью температуры воздуха в помещении нагретого от термопанелей. Есть смысл ставить рекуператор в Вашем случае если у Вас повышенная влажность, загрязненный воздух в помещении или недостаток кислорода.
Додати коментар