ТОП 10 побутових рекуператорів

02/01/21
4923
Запитати у експерта

Зміст

 1. Blauberg Vento Expert A50-1 W
 2. Blauberg Vento Expert Plus Wi-Fi
 3. Вентс Твинфреш Комфо РА-50
 4. Prana 150 Eco Life
 5. Soler Palau Respiro 150 RD
 6. Prana 150
 7. Домовент Соло
 8. Aerauliqa Quantum Next
 9. Marley MENV180
 10. Climtec РД-150 Стандарт

Провітрювати приміщення в холодну пору року простим відкриванням вікна не подобається нікому – так можна вистудити житло. Штатні вентиляційні канали в типових будинках, як відомо, не дають тієї кількості і якості свіжого повітря, які були б відчутні. Щоб зберегти тепло в приміщенні і одночасно забезпечити приплив свіжого повітря, використовуються рекуператори.

Рекуператори повітря (або точніше – температури, адже мова йдеться про збереження саме її) – це припливно-витяжні пристрої, які з одного боку виводять на вулицю відпрацьовані повітряні маси, акумулюють їх тепло, забезпечують приплив свіжого повітря, його підігрів через теплообмінник за рахунок накопиченого тепла.

Припливне і витяжне повітря, таким чином, не змішується. Характерно, що рекуператор економить не тільки тепло, але і холод: в жаркий час року він знижує навантаження на кондиціонер.

Ще одна вигода рекуператорів повітря полягає в тому, що вони дозволяють обійтися без складних і громіздких систем централізованої вентиляції, які повинні плануватися на стадії проектування будівель. Монтаж компактних рекуператорів можливий навіть після закінчення будівництва – вони просто врізаються в стіну в тій кількості, яка необхідна для вентиляції кожного окремого приміщення.

Переваги такої локальної вентиляції очевидні. Однак оскільки рекуператори з'явилися на ринку відносно недавно, в рамках модного нині впровадження енергозберігаючих технологій, про них мало що відомо не тільки пересічному споживачеві, але і фахівцям з кліматичної техніки. Це означає, що обрати подібні пристрої дуже важко, враховуючи недостатній досвід поводження з ними і відсутність порівняльних відомостей.

У цьому разі виникає необхідність детально розповісти, рекуператор якої фірми краще, для цього ми і робимо огляд побутових рекуператорів різних виробників.

За якими ознаками ми вибираємо побутовий рекуператор?

Ефективність припливно-витяжної установки, її довговічність і ваш комфорт безпосередньо залежать від:

 1. Надійності приладу – тобто його якості, закладеного виробником;
 2. Продуктивності повітрообміну – тобто потужності. Цей показник не обов'язково повинен бути найвищим, оскільки надлишкова потужність тягне невиправдану витрату електроенергії. Відповідь на питання, який вибрати побутовий рекуператор, повинен починатися з розрахунку, результат якого залежить від внутрішнього об'єму приміщення. В мережі інтернет є кілька методик, що дозволяють самостійно розрахувати потужність припливно-витяжного пристрою, хоча те ж саме можуть зробити для вас і наші фахівці. Слід взяти до уваги, що навіть найпотужніший пристрій не здатен забезпечити повітрообмін декількох приміщень: на кожне з них встановлюється як мінімум один пристрій припливно-витяжної рекуперації;
 3. Ефективність рекуперації тепла (температури). Вона становить від 70%, а в кращих моделях доходить і до 98%;
 4. Типу установок (перехресні, реверсні, провітрювачі-бризери, промислові рекуператори);
 5. Рівня шуму;
 6. Додаткового функціоналу: фільтрів, датчика вуглекислого газу, додаткового нагрівання, типу управління і т. д.

Докладні поради з вибору рекуператора не є предметом нашої статті. Ми вже писали про те як правильно підібрати побутовий рекуператор. В рамках цього огляду ми хочемо скласти рейтинг найкращих побутових рекуператорів, що дозволяє оцінити їх якість, функціональність та ефективність, якщо продуктивність є змінною характеристикою.

Отже, починаємо наш топ рекуператорів побутового призначення.

1. Blauberg Vento Expert A50-1 W

Товар з відмінними відгуками і великою кількістю продажів щомісяця. Безліч корисних опцій, в тому числі і управління зі смартфона.

blauberg vento expert a50-1 wНапруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 15 мЗ/год; 30 мЗ/год; 50 мЗ/год; / Споживана потужність: 4,45 Вт; 5,08 Вт; 7,06 Вт; / Розмір патрубка: 160 мм / Довжина: 250 - 500 мм

Цей рекуператор збирається в Україні, а сам бренд Blauberg належить Німеччині. Його особливістю є Wi-Fi модуль, завдяки якому управління вентиляцією може здійснюватися дистанційно, що оцінять любителі смартфонів. Кожен рекуператор Blauberg Vento Expert A50-1 W розрахований в середньому на 20 квадратних метрів площі при висоті стелі 2,7 м. Виробник рекомендує попарний монтаж Blauberg Vento Expert A50-1 в кожному приміщенні – з розрахунком на те, що один пристрій буде працювати на приплив, інший – на вивід. У двох приміщеннях, де можливий природний протяг, можна встановлювати один припливний і один витяжний рекуператор, вони будуть змінювати режим роботи з припливу на витяжку автоматично, що забезпечить відмінний повітрообмін по всьому приміщенню.

Blauberg Vento Expert A50-1 W має два розмірних варіанти: для товстих (250 – 500 мм) і тонких стін (150 – 500 мм). Останній варіант відрізняється додатковою літерою S в номенклатурній назві виробу.

Характеристики Blauberg Vento Expert A50-1 W, на які слід звернути увагу, такі:

 • Внутрішня декоративна решітка має лаконічний дизайн і являє собою мінімалістичну квадратну панель;
 • Двигун реверсивний, працює на приплив і витяжку. У реверсивному режимі зміна припливу-витяжки відбувається з періодичністю 70 секунд;
 • Матеріал теплообмінника – кераміка;
 • Управління за допомогою пульта ДУ і Wi-Fi. Є стаціонарна панель управління на внутрішньому блоці, але її функціонал обмежений;
 • Низький рівень шуму – не вище 21 дБ(А) на найбільшій швидкості. Є і безшумний нічний режим, і режим найбільш інтенсивного провітрювання протягом 4 годин з промовистою назвою «Вечірка»;
 • Ефективність регенерації тепла: 97%, 90% і 82% в залежності від швидкості. Відповідаючи на питання, який рекуператор ефективніше зберігає температуру повітря в приміщенні, ми назвемо цю модель;
 • Вартість досить висока;
 • Додатковий функціонал – датчик вологості, вбудований фільтр повітря, таймер виключення, 3-позиційне регулювання швидкості. Можлива робота пристрою на просте провітрювання, без рекуперації;

Детальні характеристики: Blauberg Vento Expert A50-1 W

ПлюсиМінуси
Бренд з Німеччини1 реверсивний двигун
Управління по Wi-FiТеплообмінник не на всю довжину каналу
Пульт дистанційного керування
Теплообмінник - кераміка
Лаконічна і стильна передня панель
Панель, яка щільно закривається
Невисока ціна

Цей рекуператор за відгуками кращий, в тому числі й по співвідношенню ціни та якості. Для простоти обслуговування внутрішній блок відкривається легким натисканням з двох сторін. Зовнішня панель захищена від опадів і вітру.

Що говорять фахівці:

"Відмінний рекуператор, ТОП за свої гроші! Для кращої продуктивності ставити два, і синхронізувати їх між собою для спільної роботи!"

Рекомендуємо товар
В наявності
13956 грн
Країна виробник: Україна | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 160 мм | Рекомендована площа: 11 - 20 м2 | Макс. витрати повітря: 15 мЗ/год; 30 мЗ/год; 50 мЗ/год; | Споживана потужність: 4,45 Вт; 5,08 Вт; 7,06 Вт; | Довжина: 250 - 500 мм

Ці рекуператори, прекрасні відгуки про яких можна легко знайти в мережі, на наш погляд найкращі. Якщо дозволять кошти – радимо робити свій вибір на користь цієї моделі.

2. Blauberg Vento Expert Plus W

Новачок-послідувач найкращої моделі з зовнішнім ковпаком для простого монтажу вище 1го поверху.

Blauberg Vento Expert Plus Wi-Fi

Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 15 мЗ/год; 30 мЗ/год; 50 мЗ/год; / Споживана потужність: 3,61 Вт; 4,15 Вт; 5,20 Вт / Розмір патрубка: 160 мм / Довжина: 250 - 500 мм

Другу позицію в нашому топі рекуператорів займає знову-таки Blauberg, а все тому, що Blauberg Vento Expert Plus W – не якась окрема розробка, а спеціальна модифікація першого пристрою з нашого топа. Відрізняється вона від №1 нашого списку наявністю спеціального зовнішнього ковпака, за допомогою якого відбувається монтаж пристрою на висоті без спеціального альпіністського спорядження.

Конструкція Blauberg Vento Expert Plus Wi-Fi

Монтаж відбувається зсередини, причому дуже просто. Коронастим свердлом випилюється наскрізний тунель в стіні, в нього вставляється сам рекуператор. Його зовнішній ковпак еластичний і легко проходить в отвір. При виході назовні він розкривається, міцно фіксуючи пристрій з зовнішньої сторони. Закріпити його зсередини не вимагає великих зусиль.

На наш погляд, таке рішення повинні були б перейняти інші виробники. Це справжня перемога над системами централізованої вентиляції.

Деякі параметри Blauberg Vento Expert Plus W все ж таки відрізняються від попередньої моделі, тому їх варто уточнити:

 • Декоративна решітка у вигляді лаконічною панелі, добре поєднується з сучасним інтер'єром;
 • Двигун реверсивного типу;
 • Матеріал теплообмінника – кераміка;
 • Максимальний рівень шуму при роботі на самій високій швидкості – 21 дБ(А);
 • Додатковий функціонал – пульт ДУ, управління за допомогою Wi-fi, вбудований фільтр, датчик вологості. Мінімум управління забезпечується стаціонарної панеллю на внутрішньому блоці;
 • Ефективність регенерації тепла – до 90% в залежності від швидкості;
 • Три режими роботи: просте провітрювання, рекуперація та Boost – максимально швидка робота на одному з вибраних режимів, коли потрібно провітрити приміщення за короткий час. Є і нічний режим роботи з мінімальним рівнем шуму.

Детальні характеристики: Blauberg Vento Expert Plus W

ПлюсиМінуси
Зовнішній ковпак для висотного монтажу1 реверсивний двигун
Бренд з НімеччиниТеплообмінник не на всю довжину каналу
Управління по Wi-Fi
Пульт дистанційного керування
Теплообмінник - кераміка
Лаконічна і стильна передня панель
Панель, яка щільно закривається
Невисока ціна

Вартість Blauberg Vento Expert Plus W трохи вище ніж у топового рекуператора того ж виробництва. Однак за рахунок економії на висотних роботах він вигідніше, при тому, що його ККД рекуперації однаковий.

Рекомендуємо товар
Закінчується
13956 грн
Країна виробник: Україна | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 160 мм | Рекомендована площа: 11 - 20 м2 | Макс. витрати повітря: 15 мЗ/год; 30 мЗ/год; 50 мЗ/год; | Споживана потужність: 3,61 Вт; 4,15 Вт; 5,20 Вт | Довжина: 250 - 500 мм

Що говорять фахівці:

"Все той же крутий Венто Експерт але з більш зручною схемою монтажу. Тепер встановлювати рекуператор в квартирах вище 1го поверху стало можливим без допомоги альпинисткого спорядження!"

3. Вентс Твінфреш Комфо РА-50

Якісний рекуператор за помірною ціною від заводу Вентс з автоматичними жалюзі і пульом управління.

Твинфреш Комфо РА-50Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 14 мЗ/год; 28 мЗ/год; 54 мЗ/година / Споживана потужність: 3,8 Вт; 3,9 Вт; 5,6 Вт / Розмір патрубка: 150 мм / Довжина: 250 - 470 мм

Пристрій децентралізованого провітрювання Твинфреш Комфо РА-50 українського виробництва, не сильно поступається попереднім моделям. Його продуктивність і ефективність на тому ж рівні, але спосіб управління обмежується тільки стаціонарною панеллю і пультом ДУ. Wi-Fi управління недоступне, але хіба всі побутові прилади потрібно прив'язувати до мобільних пристроїв?

Якщо ви не знаєте який вибрати побутовий рекуператор, і байдужі до способу керування ним, вам варто розглянути саме Твінфреш Комфо РА-50. Всі рекуператори Вентс відомі своїми ефективними параметрами. Розглянемо їх ближче:

 • Ефективність рекуперації – 91%;
 • Матеріал теплообмінника – кераміка;
 • Рівень шуму – до 29 дБ(А) на найвищій швидкості обертання. Це досить високо в порівнянні з попередніми моделями, але не критично. Такий рівень шуму можна порівняти з тіканням настінних годин;
 • Декоративна решітка внутрішнього блоку – в наявності;
 • Двигун реверсивного типу;
 • Кілька режимів роботи: пасивне провітрювання (без включення вентилятора), витяжка приплив (активне провітрювання), приплив, нічний режим (на зниженій швидкості з низьким рівнем шуму), і рекуперація;
 • Управління – пульт ДУ і стаціонарна кнопкова панель на самому приладі. Wi-Fi управління відсутнє;
 • Додатковий функціонал: автоматичні жалюзі з термоактюатором, контроль вологості, два повітряних фільтра, інтегрована автоматика;

Детальні характеристики: Вентс Твинфреш Комфо РА-50

ПлюсиМінуси
Автоматичні жалюзі1 реверсивний двигун
Відкрита лицьова панельТеплообмінник не на всю довжину каналу
Пульт дистанційного керуванняВідсутність Wi-Fi
Теплообмінник - кераміка

Конструкція українського рекуператора від заводу Вентс Твинфреш Комфо РА-50 така ж, як у попередніх двох моделей, але внаслідок відсутності Wi-Fi, більш низького ККД рекуперації (порівняно з топовим пристроєм), та трохи більшого шуму, його ціна помітно нижче.

Рекомендуємо товар
Закінчується
8982 грн
Країна виробник: Україна | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 150 мм | Рекомендована площа: 11 - 20 м2 | Макс. витрати повітря: 14 мЗ/год; 28 мЗ/год; 54 мЗ/год | Споживана потужність: 3,8 Вт; 3,9 Вт; 5,6 Вт | Довжина: 250 - 470 мм

Що говорять фахівці:

"Відмінний рекуператор за свої гроші!"

4. Prana 150 Eco Life

Інноваційний рекуператор з унікальними датчиками якості повітря. Еталон припливно-витяжної вентиляції.

Prana 150 Eco life

Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 25 мЗ/год; 115 мЗ/година / Споживана потужність: 6 Вт; 32 Вт; 55 Вт / Розмір патрубка: 150 мм / Довжина: 475 мм

Рекуператор Prana 150 Eco Life виробляється в Україні і мають чи не найбільшу вартість – в два рази вище, ніж у топової моделі Blauberg Vento Expert A50-1 Pro. А все завдяки унікальному сучасному дизайну, своєрідної конструкції і розгорненого функціоналу.

Prana 150 Eco Life має інформативний РК-дисплей, що відображає поточні настройки та параметри роботи, діаграми якості повітря, чого немає, наприклад, в попередніх моделях. Всі рекуператори Prana схожі в параметрах, але ця модель виділяється. Розглянемо їх детальніше:

 • Два двигуна замість одного реверсивного. Управління ними розділене, завдяки чому припливний і витяжний потоки не змішуються;
 • Управління за допомогою пульта ДУ і по Wi-Fi;
 • ККД рекуперації – 91%;
 • Матеріал теплообмінника – мідь. В порівнянні з керамікою, добре акумулює тепло, цей матеріал володіє кращими бактерицидними властивостями;
 • Мінімалістична декоративна решітка з РК-дисплеєм посередині;
 • Спосіб монтажу не потребує висотних робіт: рекуператор Prana 150 Eco Life представляє собою моноблок циліндричної форми, який просто вставляється в наскрізний отвір в стіні приміщення зсередини;
 • Висока продуктивність – пристрій забезпечує повітрообмін на площі 60 кв. м. при типовій висоті стелі 2,7 м. Це являє вигоду при використанні в громадських приміщеннях, а ось в квартирі включати такий рекуператор на повну потужність немає сенсу: у кожному приміщенні має бути встановлено як мінімум по одному припливно-вентилирующему пристрою, тому навіть така велика потужність не зможе забезпечити повітрообмін у всіх приміщеннях відразу. З цієї причини Prana 150 Eco Life має гнучку регулювання потужності;
 • Рівень шуму – від 13 дБ(А) на відстані 3 м., до 21 дБ(А) на відстані 1 м. від пристрою. Досягти такого показника стало можливо завдяки ламаним каналах теплообмінника;
 • Надзвичайно широкий швидкісний діапазон – 10 швидкостей!
 • Додатковий функціонал: міні-догрів повітря, датчики контролю якості повітря VOC, СО2, вологості, температури, тиску, вбудований фільтр, відображення дати і часу, датчик сну, зимовий режим (запобігання обмерзання конденсату на морозі).

Детальні характеристики: Prana 150 Eco Life

ПлюсиМінуси
Унікальні датчики якості повітряДуже висока ціна в порівнянні з іншими
Управління по Wi-FiВнутрішня кришка має зазор в закритому положенні
Пульт дистанційного керуванняЛицьова панель на любителя
Теплообмінник - мідний
Функція підігріву теплообмінника
Теплообмінник на всю ширину каналу
Автоматичний режим
Два вентилятори, що працюють одночасно

З одного боку, Prana 150 Eco Life – воістину унікальний набір функцій і видатне по технічному виконанню пристрій, що нагадує дорогу іграшку. Його вартість в 17500 тис. грн. явно виходить за межі уявлень про співвідношення ціни, якості та функціональності. Можливо, купувати такий рекуператор від виробника Prana має сенс для об'єктів комерційної нерухомості в цілях забезпечення максимального повітрообміну на великих площах.

Рекомендуємо товар
В наявності
19458 грн
Країна виробник: Україна | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 150 мм | Рекомендована площа: 11 - 20 м2; 21 - 35 м2; 36 - 60 м2 | Макс. витрати повітря: 25 мЗ/год; 115 мЗ/год | Споживана потужність: 6 Вт; 32 Вт; 55 Вт | Довжина: 475 мм

Що говорять фахівці:

"Дуже хороший рекуператор, можна сказати еталон, якби не така висока ціна!"

5. Soler Palau Respiro 150 RD

Іспанське якість, привабливий зовнішній вигляд і ефективність роботи - все це про рекуператор Soler Palau Respiro 150 RD.

Soler Palau Respiro 150 RD

Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 30 мЗ/год; 40 мЗ/год; 60 мЗ/год; / Споживана потужність: 4,9 Вт; 6,9 Вт; 8,9 Вт; / Розмір патрубка: 160 мм / Довжина: 250 - 500 мм

Іспанська компанія Soler Palau – один з провідних виробників кліматичної та вентиляційної техніки на континенті. Її рекуператор Respiro 150 RD дійсно хороший, але його вартість відлякує більшість вітчизняних покупців. Спробуємо розібратися в тому, за що виробник просить майже 20000 грн. Отже, даний виріб характеризується:

 • Мінімалістичним дизайном. Декоративна решітка являє собою квадратну панель з чотирма торцевими повітроводами;
 • Високим ККД рекуперації – 93%;
 • Необхідністю використання при монтажі висотного обладнання або техніки: зовнішня панель виходить за габарити рекуператора і вимагає закріплення на стіні;
 • Керамічним теплообмінником;
 • Осьовим реверсивним вентилятором;
 • Продуктивністю, розрахованої на 20 кв. м. при висоті стелі 2,7 м.;
 • 3-х швидкісний регулюванням потужності;
 • Декількома режимами роботи: це припливно-витяжна вентиляція, тільки витяжка або приплив, а також рекуперація;
 • Низьким рівнем шуму – від 13 до 24 дБ(А) на різних швидкостях роботи;
 • Додатковим функціоналом: по одному фільтру на приплив і витяжку, датчик вологості, таймер, електричний привід заслінки;
 • Дистанційним управлінням за допомогою пульта;
 • Високою якістю корпусу та інших комплектуючих.

Детальні характеристики: Soler Palau Respiro 150 RD

ПлюсиМінуси
Виробник Іспанія1 реверсивний двигун
Гарний дизайн лицьової панеліТеплообмінник не на всю довжину каналу
Пульт дистанційного керуванняДуже завищена ціна
Теплообмінник - кераміка

Як ви бачите, експлуатаційні характеристики Respiro 150 RD високі, але функціонал нічим не виділяється, а продуктивності вистачає тільки для одного невеликого приміщення. Крім хорошої якості на ціну вплинула ще й брендовий накрутка, тому за співвідношенням ціна-якість цей виріб очолює нижню половину нашого топа рекуператорів.

Рекомендуємо товар
В наявності
28887 грн
Країна виробник: Іспанія | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 160 мм | Рекомендована площа: 11 - 20 м2 | Макс. витрати повітря: 30 мЗ/год; 40 мЗ/год; 60 мЗ/год; | Споживана потужність: 4,9 Вт; 6,9 Вт; 8,9 Вт; | Довжина: 250 - 500 мм

Що говорять фахівці:

"Хоч і радує якість матеріалів, але дуже дорого за такий "стандартний" набір функцій!"

6. Prana 150

Хороший варіант за свою вартість - 2 вентилятора, мідний теплообмінник. Кожен оцінить цю модель по достоїнству.

Prana 150Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 25 мЗ/год; 115 мЗ/година / Споживана потужність: 6 Вт; 32 Вт; 55 Вт / Розмір патрубка: 150 мм / Довжина: 475 мм

Рекуператор Prana 150 Eco Life, розглянутий нами вище – воістину унікальний пристрій, єдиним недоліком є його висока ціна, через яку його потенціал ризикує залишитися незатребуваним. У зв'язку з цим українським виробником було випущено виріб Prana 150, яке позбавлене датчиків якості повітря та вологості, завдяки чому його ціну вдалося понизити до 7000 грн. Інші характеристики ті ж самі, та це:

 • Лаконічний дизайн – моноблок без внутрішньої і зовнішньої навісний панелі;
 • Інформативний дисплей посеред круглої декоративної решітки;
 • Простота монтажу без спеціального висотного оснащення;
 • Мідний теплообмінник, який володіє хорошими бактерицидними властивостями;
 • Два вентилятора замість одного, що зводять до мінімуму змішування повітряних потоків;
 • Ефективність рекуперації – 91%;
 • Продуктивність повітрообміну – до 60 кв. м. з плавним регулюванням потужності;
 • Рівень шуму – 21 дБ(А) на відстані до 1 м від пристрою;
 • Управління по Wi-Fi і за допомогою пульта ДУ;
 • Безліч робочих режимів: міні-догрів, нічний, зимовий (без замерзання конденсату), провітрювання без вентилятора, примусовий приплив-витяжка, рекуперація;
 • Додатковий функціонал: висновок робочих параметрів на дисплей, таймер відключення, автоматичні жалюзі.

Детальні характеристики: Prana 150

ПлюсиМінуси
Два вентилятори, що працюють одночасноВнутрішня кришка має зазор в закритому положенні
Теплообмінник на всю ширину каналуЛицьова панель на любителя
Пульт дистанційного керування
Теплообмінник - мідний
Функція підігріву теплообмінника

Як ми бачимо, зниження функціоналу дозволило серйозно зменшити вартість виробу. Якщо ви не знаєте який вибрати побутовий рекуператор вітчизняного виробництва, але готові виділити на нього не більше 7000 грн., то вам варто звернути увагу на цю модель.

Унікальною особливістю Prana 150 є плавне регулювання потужності – це значить, що це пристрій припливно-витяжної вентиляції однаково підходить для великих і маленьких приміщень, що однаково оцінять власники як житлової, так і нежитлової нерухомості. Один Prana 150 впорається з вентиляцією приміщення магазину, аудиторії, конференц-зали, студії та інших громадських місць. Він же, без зайвих енерговитрат, комфортно провентилирует спальню, вітальню, дитячу кімнату, кухню, тому Prana 150 можна відносити як до побутових, так і напівпромислових рекуператорів.

Рекомендуємо товар
В наявності
12732 грн
Країна виробник: Україна | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 150 мм | Рекомендована площа: 11 - 20 м2; 21 - 35 м2; 36 - 60 м2 | Макс. витрати повітря: 25 мЗ/год; 115 мЗ/год | Споживана потужність: 6 Вт; 32 Вт; 55 Вт | Довжина: 475 мм

Що говорять фахівці:

"Доступна модель з відмінними показниками рекуперації і повітреобміну!"

7. Домовент Соло

Бюджетний варіант для неприхоливых покупців. Мінімум деталей при стабільній роботі.

Домовент Соло

Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 23 мЗ/год; 35 мЗ/година / Споживана потужність: 1,43 Вт; 1,92 Вт / Розмір патрубка: 100 мм / Довжина: 300 - 580 мм

Кращі рекуператори для дому не обов'язково повинні володіти додатковим функціоналом. Треба пам'ятати, що вони вирішують головне завдання: забезпечують вентиляцію із збереженням температури в приміщенні. Додатковий функціонал завжди робить подібні пристрої дорогими. Але чи можна зменшити їх вартість без втрати якості і шкоди для головної задачі?

Виявляється, можна, і яскравий тому приклад – Домовент Соло українського виробництва, що відноситься до бюджетних моделей. Товари, які випускаються під торговою маркою Домовент не відрізняються вишуканістю додаткових фішках і функціоналі, але при цьому вони чудово виконують свою першочергову функцію - забезпечення свіжим повітрям. Характеристики Домовент Соло такі:

 • Реверсивний двигун;
 • Матеріал теплообмінника – кераміка;
 • Декоративна решітка в мінімалістичному виконанні прикриває внутрішні елементи провітрювача;
 • Для монтажу потрібний висотне оснащення: зовнішній ковпак, захищає вентиляцію від опадів, виходить за габарити рекуператора;
 • Найменший діаметр – 103 мм;
 • ККД рекуперації – до 85%;
 • Управління здійснюється за допомогою перемикача на проводі (включення-виключення), вибір швидкості виробляється з допомогою тонкого текстильного шнура як на настільних лампах. Пультом ДУ виріб не комплектується, про Wi-Fi-управління не може бути й мови;
 • Двопозиційне регулювання швидкості;
 • Режими роботи – приплив, витяжка, рекуперація на притоці;
 • Рівень шуму – 27 – 35 дБ(А) в залежності від швидкості;
 • Продуктивність – до 20 кв. м.;
 • Додатковий функціонал: тільки повітряний фільтр. Ніякими датчиками рекуператор не оснащується.

Детальні характеристики: Домовент Соло

ПлюсиМінуси
Доступна цінаМаленький повітрообмін
Шнурковые вимикачіНеобхідність встановлювати 2 установки
Компактні розміриВсього 2 швидкості
2 фільтра повітря
Алюмінієвий теплообмінник

Домовент Соло в режимі рекуперації працює в автоматичному режимі наступним чином:

 1. 70 секунд здійснюється витяжка забрудненого повітря з акумуляцією тепла (холоду) на теплообміннику;
 2. Далі на 70 секунд допомогою реверсу вентилятора включається приплив, який проходячи через теплообмінник, нагрівається (охолоджується);
 3. Після припливу знову включається витяг (вентилятор змінює напрямок обертання) і весь процес повторюється.

Домовент Соло – яскравий приклад того, яким повинен бути побутовий рекуператор з мінімальним набором функцій і самим простим управлінням. Вартість виробу – приблизно 2900 грн, що робить його найдешевшим в нашому рейтингу.

Рекомендуємо товар
В наявності
3988 грн
Країна виробник: Україна | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 100 мм | Рекомендована площа: 11 - 20 м2 | Макс. витрати повітря: 23 мЗ/год; 35 мЗ/год | Споживана потужність: 1,43 Вт; 1,92 Вт | Довжина: 300 - 580 мм

Що говорять фахівці:

"Рекуператор відмінний для невибагливих клієнтів. Забезпечує правильну циркуляцію повітря з рекуперацією при мінімальній вартості!"

8. Aerauliqa Quantum Next

Італійський рекуператор від знавців своєї справи. Високий показник ефективності рекуперації і вишуканий зовнішній вигляд не залишить равнодушним своїх покупців.

Aerauliqa Quantum NEXT

Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 20 мЗ/год; 30 мЗ/год; 40 мЗ/год; 50 мЗ/год; 60 мЗ/год; / Споживана потужність: 2 Вт; 2,5 Вт; 3,5 Вт; 4,5 Вт; 6 Вт; / Розмір патрубка: 150 мм / Довжина: 300 - 570 мм

Італійський рекуператор Aerauliqa Quantum Next, як і більшість зразків європейської техніки, має порівняно високу ціну, хоча ми знаємо, що вона не завжди є показником якості. Найчастіше таке завищення обумовлено складністю конструкції і гучним ім'ям виробника. Спробуємо розібратися, за що виробник просить 13000 грн.

Товари бренду Aerauliqa славляться своєю прекрасною якістю, по-цьому варто звернути на неї увагу. Отже, характеристики Aerauliqa Quantum Next можна описати таким списком:

 • Реверсивний двигун вентилятора;
 • Лаконічний сучасний дизайн;
 • Монтаж вимагає проведення висотних робіт, тобто квадратна зовнішня панель виступає за габарити рекуператора і закріплюється на фасаді;
 • Якісний матеріал корпусу, якісна збірка і комплектуючі, ударостійка зовнішня панель;
 • Керамічний теплообмінник;
 • ККД рекуперації – 82%;
 • Рівень шуму – від 10 дБ(А) до 29 дБ(А) в залежності від швидкості;
 • 5-ступінчасте регулювання швидкості;
 • Рекомендована площа – до 35 кв. м., що значно вище інших рекуператорів іноземного походження того ж класу;
 • Управління за допомогою пульта ДУ і кнопок на внутрішній панелі. Автоматика поперемінно перемикає режими витяжки та припливу;
 • Режими роботи: нічний, провітрювання, витяжка, приплив і рекуперація;
 • Додатковий функціонал: датчики вологості, температури, захист від замерзання конденсату і перегріву двигуна, вбудований повітряний фільтр.

Детальні характеристики: Aerauliqa Quantum Next

ПлюсиМінуси
Виробник - Італія1 реверсивний двигун
Якість збіркиТеплообмінник не на всю довжину каналу
Пульт дистанційного керування
Теплообмінник - кераміка
Лаконічна і стильна передня панель
Щільно закрываюшаяся панель

На наш погляд, Aerauliqa Quantum Next – одне з найбільш якісних і продуктивних (за ефективності повітрообміну) пристроїв. Але ми розташували його ближче до кінця нашого рейтингу за досить високої ціни: вище розташовані не менш хороші зразки, з тим же функціоналом, але дешевше.

Рекомендуємо товар
В наявності
15995 грн
Країна виробник: Італія | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 150 мм | Рекомендована площа: 21 - 35 м2 | Макс. витрати повітря: 20 мЗ/год; 30 мЗ/год; 40 мЗ/год; 50 мЗ/год; 60 мЗ/год; | Споживана потужність: 2 Вт; 2,5 Вт; 3,5 Вт; 4,5 Вт; 6 Вт; | Довжина: 300 - 570 мм

Що говорять фахівці:

"Якісний рекуператор, який ефективно справляється зі своїми завданнями. Відмінне рішення для тих, хто цінує якість і надійність!"

9. Marley MEnV 180

Чистий німець. Прекрасна зборка та якість матеріалів з великою увагою до дрібниць.

Marley MEnV 180

Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 16 мЗ/год; 25 мЗ/год; 37 мЗ/год; / Споживана потужність: 3 Вт; 4,5 Вт; 7 Вт; / Розмір патрубка: 170 мм / Довжина: 280 - 500 мм

Німецька компанія Marley вже 66 років постачає на європейський ринок товари для ремонту та будівництва, а також енергоефективну вентиляційну техніку. Що стосується рекуператорів – то це одна з тих фірм, які першими стали випускати подібну продукцію. Не дивно, що Marley MEnV 180 потрапив у наш рейтинг. Його робочі характеристики не можна залишити без уваги. Серед них назвемо:

 • Осьовий реверсивний двигун;
 • Простий сучасний дизайн;
 • Монтаж, розрахований на використання висотного спорядження (зважаючи зовнішньої панелі, що забезпечує захист від комах і опадів);
 • Керамічний теплообмінник;
 • 3 швидкості обертання вентилятора, що визначають його поточну продуктивність;
 • Рекомендована площа – до 20 кв. м.;
 • Рівень шуму – від 22 дБ(А) до 35 дБ(А) в залежності від швидкості;
 • Ефективність рекуперації – до 85%;
 • Управління за допомогою дистанційного пульта і кнопок на внутрішній панелі;
 • Режими роботи – приплив, витяжка і автоматична рекуперація;
 • Додатковий функціонал: 3 фільтра для різної очищення повітря, повне перекриття повітряного потоку, захист від замерзання конденсату;
 • Висока ціна – від 12000 грн.

Детальні характеристики: Marley MEnV 180

ПлюсиМінуси
Виробник - Німеччина1 реверсивний двигун
Якість збіркиТеплообмінник не на всю довжину каналу
Пульт дистанційного керуванняЗастарілий дизайн і пульт управління
Теплообмінник - керамікаВідсутність додаткових датчиків
Лаконічна і стильна передня панель
Щільно закрываюшаяся панель

Marley MEnV180 – гідний зразок вентиляційної техніки, але при своїй ціні він змушує більшість покупців зробити вибір на користь менш дорогих аналогів. Хоча всі ті, хто користується цим рекуператором, дають про нього лише позитивні відгуки.

Рекомендуємо товар
В наявності
24995 грн
Країна виробник: Німеччина | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 170 мм | Рекомендована площа: 11 - 20 м2 | Макс. витрати повітря: 16 мЗ/год; 25 мЗ/год; 37 мЗ/год; | Споживана потужність: 3 Вт; 4,5 Вт; 7 Вт; | Довжина: 280 - 500 мм

Що говорять фахівці:

"Має вже довгу історію, в слідстві чого можна сказати, що рекуператор здатний ефективно працювати тривалий період. На скільки ця модель актуальна зараз, без управління зі смартфона і додаткових датчиків - важко сказати. Але для цінителів німецької якості та провереной часом техніки - варіант найкращий!"

10. Climtec РД-150 Стандарт

Недороге і ефективне рішення запітнілих вікон і затхлого повітря у Вашому приміщенні.

Climtec РД 150 Стандарт

Напруга: 1 фаз - 220 В / Макс. витрата повітря: 100 мЗ/година / Споживана потужність: 9 Вт: 25 Вт / Розмір патрубка: 150 мм / Довжина: 520 - 1000 мм

Climtec - український виробник кліматичної техніки, рекуператор якого завершує наш рейтинг. Для РД-150 Стандарт характерний навіть не лаконічний, простий і очевидний дизайн без вишукувань, і можливо навіть підкреслено-утилітарний. Характеристики цієї моделі такі:

 • Два вентилятори, що працюють окремо на приплив і витяжку, не змішують повітряні потоки. Треба сказати, український виробник любить таку схему;
 • Алюмінієвий діаметрально-пластинчастий теплообмінник. Він має меншу теплопровідність, ніж мідний, але міцніше, жорсткіше і дешевше останнього;
 • Простий монтаж без висотних робіт: циліндричний корпус теплообмінника просто вставляється в стіновий тунель зсередини приміщення;
 • Рівень шуму – до 38 дБ(А);
 • Рекомендована площа, виходячи з ефективності повітрообміну – до 60 кв. м., з чим не зрівняється кожен іноземний і більш дорогий рекуператор;
 • Управління: виносна панель, закріплюється на стіні і пульт ДУ;
 • ККД рекуперації – 87%;
 • Кількість швидкостей – 4;
 • Режими роботи: приплив, витяжка, автоматична рекуперація;
 • Додатковий функціонал: електричний донагрев припливного повітря, фільтр, датчики температури, CO2, автоматичні жалюзі, ручний клапан перекриття потоків.

Детальні характеристики: Climtec РД 150 Стандарт

ПлюсиМінуси
Опція донагрева повітря в теплообмінникуЛицьова панель на любителя
Виносна панель для управлінняРівень шуму до 38 дБ(А)
Пульт дистанційного керуванняЗастарілий дизайн і пульт управління
2 вентилятораВідсутність додаткових датчиків
Алюмінієвий пластинчастий теплообмінник

РД-150 Стандарт має гарну вартість (від 6000 грн.), але не користується популярністю. Найчастіше купують більш дешеву техніку вітчизняного виробництва, а якщо дозволяють кошти – іноземну.

Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Країна виробник: Україна | Напруга: 1 фаз - 220 В | Розмір патрубка: 150 мм | Рекомендована площа: 36 - 60 м2 | Макс. витрати повітря: 100 мЗ/год | Споживана потужність: 9 Вт: 25 Вт | Довжина: 520 - 1000 мм

Що говорять фахівці:

"Недорогий рекуператор зі стандартним функціоналом, для побутових приміщень саме воно!"

Висновок

Якщо ви вибираєте рекуператор який краще працює і відповідає вашим очікуванням, сміливо купуйте будь-який з нашого рейтингу, виходячи з наведених характеристик. Звертаємо вашу увагу, що тут ми зібрали вентиляційну техніку не від найкращої до найгіршої, а розглянули десять найбільш гідних зразків, позицію кожного з яких в рейтингу визначає не лише якість, а сукупність параметрів. Ми продемонстрували, що чим простіше виріб, тим воно дешевше, але це не означає що воно гірше. Багатьма функціями ви не будете користуватися взагалі, тому не варто думати, що висока ціна – завжди показник хорошого товару.

Всі побутові рекуператори, які представлені в цьому рейтингу Ви можете придбати у цьому магазину OLVENT. Якщо навіть після нашого огляду у вас залишилися питання, наші фахівці із задоволенням відповідять на них.

Коментарі
 
Ещё никто не оставил комментарий.
 
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону. Наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!
Стежити за ціною
Введіть своє ім'я та номер телефону. Коли ціна на товар знизитися
ми Вам відразу ж повідомимо!
Повідомити про наявність
Введіть своє ім'я та номер телефону. Ми Вам відразу повідомимо,
коли товар з'явитися в наявності!
Під замовлення
Введіть свої дані. Наш менеджер зв'яжеться з Вами
для уточнення деталей оформлення товару під замовлення!