Хоча на перший погляд вибір кондиціонера є досить простою справою, за фактом багато, хто хочуть встановити цей побутовий прилад, допускають ряд грубих помилок, спираючись на базові технічні характеристики, такі як Площа і потужність. Як вибрати кондиціонер - це завдання, що вимагає комплексного підходу з урахуванням багатьох факторів, серед яких не тільки площа і кубатура приміщення, але також його розташування (сонячна або тіньова сторона), кількість людей, віконних і дверних прорізів, тип самої будівлі і багато іншого.
Перш ніж купити кондиціонер - прочитайте цю статтю. У ній ми детально розберемо всі аспекти вибору і розглянемо всі фактори, на які варто звертати увагу.
Як правильно вибрати кондиціонер по продуктивності і потужності
Базова характеристика будь-якого кондиціонера-потужність. Саме від цього показника залежить, наскільки ефективно техніка буде охолоджувати повітря в кімнаті або приміщенні. Номінальною вимогою є потужність в 1 кВт на 10 м2 площі, але тут є два дуже важливих моменти:
- Це номінальний значення, що не враховує додаткові фактори. В реальності для вашого приміщення може знадобитися потужність в 1.5-2 рази більше.
- Багато покупців в пошуках того, як вибрати кондиціонер для квартири, роблять дуже грубу помилку. Практично всі виробники вказують потужність не в традиційних кВт, а в BTU/h. Це не потужність, а показник продуктивності холодильної установки, який сильно відрізняється і становить приблизно 3401 BTU/h до 1 кВт. Тобто, якщо на моделі вказана потужність 9000 BTU/h, то це не 9 кВт, а тільки 2.64 кВт.

Насправді краще якраз орієнтуватися на показник продуктивності – по ньому набагато простіше розуміти, як вибрати кондиціонер для свого приміщення. Показник продуктивності зазвичай маркується цифрою. Тобто 5000 BTU/h – це «5», 24 000 BTU / h – «24» і так далі. Вибір продуктивності щодо площі проводиться по простій таблиці:
- До 15 м2 – моделі 5 і 7;
- До 20 м2 – моделі 7, 9;
- До 30 м2 – моделі 12;
- До 40 м2 – модель 18.
- Від 40 м2 – моделі 18 і вище.
Які фактори впливають на вибір потужності кондиціонера?

Отже, для прикладу візьмемо кімнату площею 20 м2. Номінально, для такого приміщення підійде кондиціонер на 7000 BTU/h або 2 кВт. Але, щоб забезпечити ефективне охолодження приміщення і розуміти, як правильно підібрати кондиціонер, необхідно враховувати наступні фактори:
- Наявність побутових приладів. Всі побутові прилади при роботі створюють додаткове теплове навантаження. Щоб нівелювати її, необхідно додати до потужності приблизно 200-300 Вт на кожен прилад. Наприклад, у вас в кімнаті комп'ютер і телевізор – сміливо додавайте 500 Вт.
- Висота стель. Формула 1 кВт на 10 м2 діє для типових приміщень, де висота стелі становить 2.8-3.0 м.Якщо у вас в кімнаті стелі 3.2 м, то його обсяг збільшується на 6.5%, відповідно, буде потрібно більш висока потужність.
- Тіньова або сонячна сторона. Якщо приміщення виходить на сонячну сторону, то в жарку пору сонце буде додатково нагрівати повітря в кімнаті. Вважається, що необхідно збільшувати на 25-30% потужність, щоб нівелювати Додатковий нагрів від сонячних променів.
- Кількість осіб, які постійно перебувають у приміщенні. Людське тіло також випромінює тепло. Щоб врахувати цей показник в розрахунках, рекомендується додавати 100 Вт на кожну людину в приміщенні.
Розрахуємо, як вибрати кондиціонер за площею для спальні, включаючи додаткові параметри. В якості вихідних даних візьмемо, що спальня має площу 20 м2 з висотою стелі 3.0 м, в ній знаходиться 2 людини, встановлений телевізор і дзеркало з підсвічуванням і Wi-Fi роутер (приймемо дзеркало і роутер за 1 побутовий прилад). Вікна спальні виходять на сонячну сторону.
За стандартним розрахунком, Для такого приміщення підійде модель потужністю «7» або «9», тобто 2.05-2.64 кВт. Згідно розширеної формулою, розрахунок буде проводиться наступним чином:
W = (S/10 *Kосв)* 1 кВт Nприлад* 0.25 кВт Nлюдина* 0.1 кВт.
W-це потужність кондиціонера;
S-площа приміщення;
Kосв - коефіцієнт освітленості, що становить 30% або 1.3 для сонячної сторони;
Nприлад - кількість приладів в приміщенні;
Nлюдина - кількість осіб по приміщенні
Тепер підставляємо наші цифри:
W=(20 м2/10 *1.3)*1 кВт 2*0.25 кВт 2*0.1 кВт = 3.3. кВт.
Як бачимо, детальний розрахунок набагато точніше показує, як підібрати кондиціонер за площею, і щоб ефективніше охолодити таке приміщення, краще взяти модель «12», так як потужності навіть «9» може не вистачити в жарку пору.
Як підібрати кондиціонер за типом: який куди підходить
За своєю потужністю і призначенням, кондиціонери поділяють на три основних типи:
- Побутовий. Призначаються для експлуатації в квартирах, приватних будинках, офісних та адміністративних приміщеннях площею не більше 70-80 м2. Їх максимальна потужність не перевищує 8 кВт. Сюди відносяться Мобільні кондиціонери, віконні моноблоки, а також настінні спліт-системи і мульти спліт-системи.
- Напівпромисловий. Такі моделі мають максимальну потужність до 30 кВт і призначаються для охолодження повітря відразу в декількох приміщеннях, наприклад в заміських будинках, невеликих магазинах, тренажерних залах, офісах загальною площею до 300 м2. На відміну від побутових моделей, мають більш високу продуктивність і ресурс. Можуть бути канальними, касетними, настінними, стельовими, а також комбінованими (до одного зовнішнього блоку підключені кілька типів кондиціонерів, наприклад настінні і стельові.
- Промисловий. До промислових кондиціонерів відносяться VRF (VRV) Мультизональні, прецизійні, дахові, шафові, центральні системи і системи чиллер-фанкойл. Їх потужність може досягати 10 000 кВт, тому їх монтують у великих торгових центрах, офісних і адміністративних будівлях, готелях, серверних, виробничих будівлях, для забезпечення централізованої подачі охолодженого повітря. Завдяки високій продуктивності, промислові кондиціонери також встановлюють там, де необхідний постійне охолодження приміщень, складських приміщеннях, дата-центрах і тд.
Види кондиціонерів за місцем установки
Крім типу, кондиціонери також класифікуються за місцем установки (розташування).
Віконні кондиціонери

Один з найбільш бюджетних варіантів, поширених близько 10-15 років тому. Такі установки можна зустріти в старих адміністративних будівлях, де вони монтовані в віконні прорізи. Особливість віконного кондиціонера полягає в тому, що в одному корпусі-блоці змонтовані випарник, компресів, конденсатор і вентилятор.
Гідність
- Через особливості конструкції вартість нижче майже на 40-50%, ніж у спліт-систем;
- Не вимагають спеціального монтажу та інструментів;
- Простота обслуговування.
Недостатки
- Високий рівень гучності до 50 дБ робить недоцільною установку в квартирі або житловому приміщенні;
- Продуктивність набагато нижче, ніж у спліт-систем аналогічної потужності.
Мобільні (підлогові) кондиціонери

Являють собою тимчасове рішення для охолодження приміщення у випадках, коли монтаж стаціонарного кондиціонера не представляється можливим – немає доступу для установки блоку спліт-системи або її установка є економічно недоцільною. Може бути розміщений в будь – якій точці приміщення-для цього оснащується невеликими коліщатками в нижній частині, а для відводу нагрітого повітря використовується спеціальний гнучкий повітропровід, який виводиться у віконний або дверний отвір.
Гідність
- Може використовуватися в місцях, де немає можливості установки стаціонарної системи кондиціонування;
- Займає небагато місця;
- Не вимагає монтажу. Досить забезпечити висновок нагрітого повітря і підключити пристрій в розетку 220 В.
Недостатки
- Високий рівень гучності - до 52 дБ. Якщо ви розглядаєте, як вибрати мобільний кондиціонер, обов'язково зверніть увагу на цей показник;
- Продуктивність нижче, ніж у стаціонарних моделей аналогічної потужності при більш високій ціні;
- Найчастіше необхідна додаткова теплоізоляція воздуховода, так як при високому навантаженні він може нагріватися до 70 градусів;
- Потрібно регулярно вручну зливати конденсат з випарника;
- Сервісне обслуговування та ремонт дорожче, ніж для стаціонарних установок.
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Напруга: 1 фаз - 220 В | Тип компресора: звичайний
Настінні кондиціонери

Найбільш поширений тип побутових і напівпромислових кондиціонерів, що поєднує в собі відносно високу продуктивність, низький рівень шуму, невелику ціну і простоту монтажу. Відносяться до спліт систем і складається з двох окремих блоків. Вентилятор з компресором встановлені в зовнішньому блоці і виносяться за межі приміщення, так як виробляють багато шуму. Внутрішній блок встановлений безпосередньо в приміщенні. Якщо ви шукайте, як вибрати спліт систему в квартиру, то варто розглянути саме настінний варіант.
Гідність
- Прийнятна вартість;
- Висока продуктивність (до 80 м2);
- Низький рівень шуму завдяки тому, що найбільш гучна частина винесена за межі приміщення;
- Вбудований фільтр очищає повітря від мікроорганізмів і пилу;
- Може працювати в двох режимах: охолодження і обігрів;
- Багато моделей додатково оснащуються іонізатором повітря;
- Зручне регулювання потоків повітря;
Недостатки
- Для монтажу потрібні послуги фахівця і спеціалізованого інструменту;
- Необхідно регулярне професійне обслуговування (очищення від бруду, пилу), заправка фреоном.
Рекомендуємо товар
Маркування кондиціонера: 9 | Тип: Сплiт-система | Напруга: 1 фаз - 220 В | Рекомендована площа: до 20 м2 | Мін. Температура на обігрів: -15 °C | Тип компресора: інверторний | Макс. витрати повітря: 500;420;390;300
Напольно-стельові кондиціонери

Універсальні спліт-системи, які можуть монтуватися на будь-яких горизонтальних і вертикальних поверхнях. Внутрішніх блок таких систем має трохи іншу конструкцію, ніж у настінних кондиціонерів – він більш плоский і широкий, з встановленим всередині осьовим або відцентровим вентилятором, що забезпечує подачу повітря в приміщення. Видається потік повітря направляється не в приміщення, а уздовж поверхні, не створюючи протягу. За рахунок своєї конструкції вони мають більш високу продуктивність, тому відносяться як до побутових, так і до напівпромислових систем.
Гідність
- Більш висока продуктивність і потужність (від 2 до 5 кВт);
- Можуть встановлюватися як на стелі, так і на стіні або підлозі;
- Не вимагають наявності підвісної стелі;
- Універсальність установки дозволяє органічно вбудувати такий кондиціонер в будь-який інтер'єр;
- Більш ефективно розподіляють холодні повітряні потоки по приміщенню (зверху вниз).
Недостатки
- Для установки необхідна рівна поверхня;
- Вимагають наявності висоти приміщення Більше 2.5 м, тому що в іншому випадку будуть створюватися некомфортні» холодні " зони;
- Недостатньо ефективно працюють в режимі обігріву через особливості розподілу повітряних потоків;
- Розміри більше, ніж у більшості настінних спліт-систем.
Касетні кондиціонери

Напівпромислові спліт-системи, призначені для установки в приміщення великої площі (до 150-200 м2). У таких системах зовнішній блок монтується за межами приміщення, а один або кілька внутрішніх блоків – в стелі приміщення. На відміну від настінних кондиціонерів, касетні встановлюються в просторі між несучим і підвісною стелею, тому внутрішній блок має розмір або 600х600 мм, або 1200х1200 мм Таке розташування дозволяє забезпечити більш ефективне охолодження приміщення, так як охолоджене повітря розподіляється рівномірно, не створюючи «зон холоду».
Гідність
- Більш висока продуктивність і потужність дозволяє використовувати в приміщеннях площею до 200 м2;
- Повітряні потоки рівномірно розподіляються по всьому об'єму приміщення;
- Низький рівень шуму;
- Постійний приплив свіжого повітря;
- Ефективний в приміщеннях з високими стелями.
Недостатки
- Може встановлюватися тільки в підвісні стельові системи і вимагає запасу простору в 350 мм між підвісною і капітальною стелею. Якщо простору буде недостатньо, то установка неможлива.
- Необхідно професійне технічне обслуговування.
Канальні кондиціонери

Одна з найбільш ефективних напівпромислових спліт-систем, що забезпечує не тільки охолодження, але також нагрів і вентиляцію приміщень. Одна канальна спліт-система може обслуговувати відразу кілька приміщень загальною площею до 300 м2. На відміну від настінних і касетних систем, в канальній системі повітря розподіляється за допомогою заздалегідь встановлених вентиляційних каналів. Зовнішній блок встановлюється на стіні або даху будівлі, а внутрішній – в системі вентиляції. Таке розташування дозволяє ефективно розподіляти повітря по всіх приміщеннях і при цьому максимально знизити гучність системи. Крім цього, канальна спліт-система працює разом з припливно-витяжною вентиляцією і забезпечує постійне підмішування свіжого повітря.
Гідність
- Висока потужність і ефективність. Одна система може обслуговувати заміський будинок, офісну або адміністративну будівлю, спортивний зал, магазин або торгову точку площею до 200 м2;
- Один з найнижчих рівнів гучності;
- Рівномірна подача охолодженого повітря відразу в усі приміщення;
- Підмішування свіжого повітря;
- Можуть працювати як на охолодження, так і на нагрів;
- Повністю прихований і не виділяється в інтер'єрі.
Недостатки
- Вимагають витрат на розробку проекту і монтаж системи вентиляції ще на стадії будівництва будівлі. У вже побудованому будинку без внутрішньої вентиляції монтаж таких систем Неможливий;
- Централізована подача повітря не дозволяє забезпечувати індивідуальний температурний режим в окремих приміщеннях;
- Для обслуговування доведеться залучати спеціалізовані бригади професіоналів.
Колонні кондиціонери

Напівпромисловий тип кліматичного обладнання, що випускається у вигляді колон з підлоговою установкою. По суті, являють собою моноблочну конструкцію у вигляді круглої, прямокутної або квадратної колони. Охолоджене повітря випускається строго вгору через повітроводи, розташовані у верхній частині колони, що дозволяє забезпечити інтенсивне і рівномірне перемішування повітря і вирівнювання температурних показників. Прекрасно підходять для кондиціонування і створення комфортного мікроклімату в монооб'ємних приміщеннях площею до 175 м2: торгових і конференц-залах, офісах, холах, їдальнях, медустановах, магазинах, складах і так далі.
Гідність
- Завдяки високій продуктивності і потужності можуть обслуговувати приміщення площею до 175 м2;
- Мають високий ККД і відносно низьке споживання енергії;
- Низький рівень шуму при роботі;
- Простота монтажу та обслуговування;
- Рівномірне і інтенсивне перемішування повітря без протягів.
Недостатки
- Не забезпечують приплив свіжого повітря, так як не мають зовнішніх повітроводів;
- Можуть розміщуватися тільки на підлозі і вимагають виділення спеціальних зон;
- Займають багато місця;
Спліт система для квартири або будинку: підбираємо правильно
Оптимальним варіантом для квартири, невеликого котеджу або заміського будинку є спліт-система. Але як вибрати спліт систему для квартири? Перш за все, потрібно чітко розуміти, що це таке.

Спліт-системою називається кліматична система, що складається з двох блоків: внутрішнього і зовнішнього (зовнішнього). У внутрішньому блоці розташований випарник, в зовнішньому – компресорно-конденсаторний (холодильний) агрегат. Зовнішній блок встановлюється за межами приміщення, зазвичай на стіну або дах будівлі, а внутрішній – безпосередньо в самому приміщенні.
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Маркування кондиціонера: 9 | Напруга: 1 фаз - 220 В | Рекомендована площа: 21 - 27 м2 | Мін. Температура на обігрів: -7 °C | Тип компресора: звичайний | Макс. витрати повітря: 470 мЗ/год
Мультиспліт-системи. У побутових спліт-системах один зовнішній блок (холодильний агрегат) обслуговує один внутрішній блок. Але в більш потужних моделях один холодильник може обслуговувати відразу кілька внутрішніх блоків. Такі системи називаються мульти спліт-системами. Якщо ви розглядаєте, яку спліт систему вибрати для невеликого будинку або трикімнатної квартири, то в певних ситуаціях варто зупинитися на мульти спліт-системі, а в інших краще варто вибрати три окремих.
Розглянемо, коли мульти спліт-система буде більш зручним варіантом:
- Немає обмеження на рівень гучності. Так як в таких системах встановлюється більш потужний компресор, то його рівень шуму, виробленого при роботі, на порядок вище;
- У будинку або квартирі є кімнати, які не мають доступу до зовнішньої стіни. У таку кімнату немає можливості встановити окремий Кондиціонер, зате можна встановити внутрішній блок мульти спліт-системи;
- Не хочеться псувати фасад установкою трьох окремих блоків або є обмеження по розміщенню.
Поширені помилки про мульти спліт системах

Розглядаючи, як вибрати кондиціонер для будинку у вигляді мульти спліт системи, не піддавайтеся помилковим помилкам:
- Мульти спліт система дешевше, ніж 2-3 окремих спліт системи. Це не так. За фактом, якісні мульти-спліти коштують стільки ж і навіть дорожче, ніж ті ж 2-3 звичайних Спліта, так як в них використовується більш потужне і продуктивне обладнання.
- Вартість монтажу менше-адже потрібно встановити тільки один зовнішній блок. Вартість монтажу вийде в 90% випадків навіть дорожче. Так, зовнішній блок всього один, але він набагато важче, тому для нього потрібні більш потужні кронштейни. Також установникам необхідно підвести до кожного внутрішнього блоку окрему транзитну трасу і додатково подовжувати їх, що призведе до підвищеної витрати матеріалів.
- Більш зручна в експлуатації. Це не так-через те, що холодильний агрегат всього один, він може працювати або на охолодження, або на обігрів.
Вибір між звичайною або мульти спліт системою залежить виключно від особливостей планування квартири або будинку, а також обмежень на установку блоків на фасаді.
Якщо всі кімнати мають зовнішні стіни і немає обмежень на фасад, то простіше (і вигідніше) поставити три окремих кондиціонера.
Інверторний кондиціонер-чи варто переплачувати

Незалежно від типу, всі кондиціонери розрізняються за принципом роботи на звичайні (неінверторні) і інверторні.
Неінверторні моделі працюють за принципом On / Off. При включенні холодильний агрегат працює з максимальним навантаженням і продуктивністю, поки не досягне заданої температури в приміщенні. Після цього компресор відключається, а коли температура підвищується вище порогового значення – включається знову.
Інверторні кондиціонери працюють за іншим принципом. При включенні вони також з максимальною продуктивністю охолоджують повітря до встановленої температури, але після цього не відключаються, а знижують потужність і постійно підтримують заданий температурний режим за допомогою спеціального обладнання – інвертора, що перетворює постійний струм в змінний і навпаки.
На перший погляд здається, що звичайні кондиціонери краще – вони працюють менше, значить теоретично їх термін служби більше і вони економніше. Але в реальності все йде з точністю до навпаки. Тут ситуація повністю ідентична їзді на автомобілі. Якщо їхати в режимі "прискорення-зниження швидкості-прискорення«, то витрата палива і навантаження на двигун буде набагато більше, ніж в режимі»прискорення – підтримка крейсерської швидкості". Тому в порівнянні зі звичайними, інверторні кондиціонери хоча і коштують трохи дорожче, але мають ряд переваг:
- Більш тривалий термін служби (на 40-50%). Постійна і безперервна коригування потужності дозволяє уникнути великої пускового навантаження на компресор і електромережу, а також забезпечує більш ефективну мастило труться вузлів, так як при виключенні мастило стікає в картер і їй потрібно невеликий час, щоб заново вступити в систему.
- Економія електроенергії до 30%. Фактично, інвертор дозволяє кондиціонеру працювати в режимі оптимального енергоспоживання, так як витрати на постійне підтримки заданої температури в режимі зниженої потужності набагато менше, ніж при роботі в режимі максимальної продуктивності;
- Більш гнучке управління потужністю і продуктивністю завдяки вбудованому мікропроцесору, точно регулює роботу відповідно до заданих параметрів. Це дозволяє в 4 рази швидше вийти на задану температуру;
- Низький рівень шуму, так як більше 90% часу такий кондиціонер працює в економічному режимі зі зниженою потужністю;
- Створення більш комфортного мікроклімату за рахунок відсутності різких стрибків температури.
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Маркування кондиціонера: 9 | Напруга: 1 фаз - 220 В | Рекомендована площа: 21 - 27 м2 | Мін. Температура на обігрів: -15 °C | Тип компресора: інверторний | Макс. витрати повітря: 480 мЗ/год
Функціонал кондиціонерів: стандартні і доп функції

Практично всі кондиціонери мають однакові стандартні функції, а також набір додаткових функцій, який залежить від виробника, типу, моделі і вартості.
Базовий функціонал кондиціонерів
До стандартних функцій, якими оснащуються практично всі моделі за замовчуванням, відносяться:
- Охолодження (Cool). Основна функція цього типу кліматичної техніки, призначена для зниження температури повітря в приміщенні до заданого рівня.
- Обігрів (Heat). У холодну пору року компресор працює не на охолодження, а на обігрів повітря, що надходить. Безінверторні моделі можуть обігрівати кімнату при температурі повітря на вулиці до-5С, інверторні – до-25С. зараз цією функцією свою кліматичну техніку оснащують практично всі без винятку виробники, за винятком хіба що самих бюджетних моделей.
- Вентиляція (Fan). У цьому режимі перекривається заслінка на приплив свіжого повітря з вулиці, а вентилятор рівномірно розподіляє повітря по приміщенню. Його можна використовувати в зимовий час, для розподілу теплого повітря, що піднімається від батарей.
- Очищення повітря. У всіх моделях, навіть в бюджетних, стоять фільтри грубої очистки, що затримують пил, бруд, мошкару і перешкоджають їх попаданню в приміщення. Ці фільтри знаходяться в безперешкодному доступі і можуть легко зніматися для чищення та миття. Кондиціонер очищає повітря за замовчуванням-це буде відбувається автоматично при заборі повітря з вулиці за умови, що фільтри знаходяться в чистому стані, а не забиті.
- Осушення (Dry). Зайва волога в повітрі при зниженні його температури призводить до дискомфорту. Тому всі кондиціонери оснащуються функцією осушення і здатні відводити додаткову вологу.
- Нічний режим (Sleep). Зниження температури відбувається плавно, а сам кондиціонер працює на мінімальній потужності для зниження гучності і забезпечення оптимального температурного режиму для сну.
- Таймер виключення / включення (Timer). Задає час, коли кондиціонер автоматично відключиться або включиться.
- Регулювання напрямку потоку (Swing). За допомогою цієї функції Користувач може регулювати положення напрямних жалюзі, через які повітряний потік направляється в кімнату. Це дозволяє забезпечити комфортний обдув в залежності від температури: холодне повітря краще направити вгору, уздовж стелі, а гарячий – вниз.
Додаткові функції кондиціонерів
Більшість виробників не обмежуються стандартним набором і розширюють функціонал за допомогою додаткових опцій:
- Глибоке очищення. Крім фільтрів грубої очистки, виробники можуть оснащувати свої моделі додатковими фільтрами різного типу для тонкого очищення: вугільними, електростатичними, HEPA, цеолітними, катехіновими, антибактеріальними і так далі. З одного боку, наявність такого фільтра дозволяє більш якісно очистити повітря в приміщенні. Але фільтри тонкого очищення вимагають частої і регулярної заміни, хоча б раз в 4-6 місяців.
- Іонізація. Вступник повітря насичується негативними іонами (аніонами), роблячи його більш свіжим. Також іонізація знижує негативний вплив від роботи побутових приладів, що є джерелом катіонів.
- Зволоження повітря. Додатково кондиціонери можуть оснащуватися зволожуючим елементом, електродним або ультразвуковим парогенератором, що насичують надходить повітря водяною парою і зволожують його, створюючи таким чином в кімнаті комфортний мікроклімат. Причому волога забирається безпосередньо з зовнішнього повітря і немає необхідності постійно доливати воду в бачок.
- Автоматична підтримка температури. У звичайному режимі кондиціонер тільки охолоджує повітря до заданої температури. У режимі автоматичної підтримки, він буде підтримувати задану температуру в приміщенні, охолоджуючи або нагріваючи повітря.
- Автоматична діагностика регулярно проводить тестування основних систем на наявність несправності і в разі виявлення проблем видає повідомлення.
- Режим присутності. Завдяки датчику руху, техніка включається тільки під час присутності когось в кімнаті. В інший час вона автоматично переходить в енергозберігаючий режим.
- Турбо-режим дозволяє вивести компресор на пікову потужність і охолодити приміщення набагато швидше.
- Кондиціонери з Wi-Fi управлінням. З цією функцією ви зможете управляти кондиціонером з будь-якої точки планети при наявності Інтернету. Варто встановити тільки відповідне додаток, яке кожен виробник робить для своїх кондиціонерів.
Перед тим, як вибрати кондиціонер в квартиру, подумайте, які опції вам потрібні обов'язково, а від яких варто відмовитися, так як від цього безпосередньо залежить вартість тієї чи іншої моделі.
Який фірми вибрати кондиціонер
Умовно всі моделі кліматичної техніки поділяються на три цінові категорії: бюджетна, оптимальна і преміум-клас. Розглянемо їх докладніше
Бюджетні кондиціонери
Сюди відносять недорогі побутові моделі таких брендів, як Lessar, Aux, Fujico, Midea, Neoclima, Kentatsu. Незважаючи на свою дешевизну, багато хто з таких кондиціонерів цілком підходять для установки в квартири, якщо немає грошей на більш дорогу модель з оптимального сегмента. Ці виробники пропонують широкий вибір моделей, в тому числі і інверторних, по потужності і продуктивності, оснащених не тільки стандартними, але і додатковими функціями, а сама техніка цілком може прослужити без проблем весь гарантійний термін в 3 роки і часто і набагато довше.
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Маркування кондиціонера: 9 | Рекомендована площа: 21 - 27 м2 | Тип компресора: звичайний
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Маркування кондиціонера: 9 | Напруга: 1 фаз - 220 В | Рекомендована площа: 21 - 27 м2 | Мін. Температура на обігрів: -7 °C | Тип компресора: звичайний | Макс. витрати повітря: 450 мЗ/год
Рекомендуємо товар
Маркування кондиціонера: 7 | Напруга: 1 фаз - 220 В | Рекомендована площа: до 20 м2 | Мін. Температура на обігрів: -7 °C | Тип компресора: звичайний | Макс. витрати повітря: 470 мЗ/год
Оптимальні кондиціонери (ціна / якість)
Якщо ви шукайте оптимальний варіант, як вибрати кондиціонер для квартири за відгуками, то краще звернути увагу на таких виробників, як Cooper Hunter, Gree, Sinclair, EWT Clima, Fujitsu. Вони відрізняються більш високою якістю виготовлення, надійністю і довговічністю, вбудованим захистом від перепадів напруги, вбудованими фільтрами тонкого очищення і багатим функціоналом. Краще заплатити зайві пару тисяч і бути впевненим в тому, що ваша техніка прослужить мінімум 5-7 років, ніж заощадити і після закінчення гарантійного терміну залишитися без кондиціонера.
Рекомендуємо товар
Маркування кондиціонера: 7 | Тип: Сплiт-система | Напруга: 1 фаз - 220 В | Рекомендована площа: до 20 м2 | Мін. Температура на обігрів: -15 °C | Тип компресора: інверторний | Макс. витрати повітря: 550;500;430;300
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Маркування кондиціонера: 7 | Напруга: 1 фаз - 220 В | Рекомендована площа: до 20 м2 | Мін. Температура на обігрів: -15 °C | Тип компресора: інверторний | Макс. витрати повітря: 500 мЗ/год
Рекомендуємо товар
Маркування кондиціонера: 7 | Напруга: 1 фаз - 220 В | Рекомендована площа: до 20 м2 | Мін. Температура на обігрів: -15 °C | Тип компресора: інверторний | Макс. витрати повітря: 470 мЗ/год
Рекомендуємо товар
Під замовлення
Ціну уточнюйте
Маркування кондиціонера: 7 | Рекомендована площа: до 20 м2 | Тип компресора: інверторний
"Преміум" кондиціонери
До преміального сегменту відносять флагманів на ринку виробників кліматичної техніки - Mitsubishi Electric і Daikin. Справжнє японське якість, інноваційні технології, найширший функціонал, економічність і надійність. Думаєте, як вибрати кондиціонер для приватного будинку, щоб він прослужив тривалий час? Вибирайте з продукції цих виробників і ваш кондиціонер спокійно пропрацює 10-15 років.
Варто відзначити, що флагманські моделі з бюджетного сегмента не поступаються, а можуть навіть перевершувати за своїми характеристиками аналогічну кліматичну техніку з оптимального сегмента. Завдяки високій конкуренції на ринку, кожен виробник прагнути залучити покупців і не завжди потрібно робити вибір за правилом «що дорожче – то краще».
OLVENT - надійний помічник при виборі кондиціонерів
Вибір найбільш підходящої під ваші вимоги моделі-досить складний захід. Щоб не прогадати за ціною, знати як вибрати кондиціонер з найбільш оптимальними для вашої квартири або будинку характеристиками і наповненням, краще звернутися до професіоналів.
Магазин OLVENT більше 20 років спеціалізується на продажу кліматичної та вентиляційної техніки.
- Наші фахівці готові надати клієнтам вичерпну інформацію по будь-якій моделі з нашого асортименту, допомогти з вибором і дати консультацію з будь-яких питань.
- Так як ми працюємо з офіційними постачальниками кліматичної техніки, то надаємо повну гарантію на будь-який товар в нашому магазині.
- Завдяки власному складу забезпечуємо оперативну доставку замовленого товару клієнту без довгого очікування.
Якщо ви хочете купити кондиціонер або Інше кліматичне або вентиляційне обладнання – звертайтеся до нас і ми допоможемо вам зробити правильний вибір, заощадивши ваші гроші і час.
Як вибрати кондиціонер: відповіді на питання
✔️ Як вибрати кондиціонер по площі?
Для правильного підбору кондиціонера по площі використовують спеціальне маркування. І всі кондиціонери класифікуються по ній.
Відповідність маркування кондиціонера до площі приміщення:
- 7ка - до 20 м2
- 9ка-від 21 до 27 м2
- 12ка-від 28 до 36 м2
- 18ка - від 37 до 55 м2
- 22ка - від 56 до 66 м2
- 24ка - від 67 до 83 м2
- 30ка - від 84 до 105 м2
✔ Як вибрати потужність кондиціонера?
Для того що б правильно підібрати потужність кондиціонера необхідно скористатися простою формулою. Площа приміщення розділити на 10. Наприклад: кімната в 20 м2. 20 м2/10 = 2кВт потужності.
✔️ Як вибрати місце для кондиціонера?
При виборі місця монтажу кондиціонера варто врахувати кілька факторів:
- Кондиціонер не повинен знаходитися над місцем роботи або місце де ви відпочиваєте. В такому випадку він буде дути на Вас і сущетствует велика ймовірність захворіти від надмірного переохолодження.
- Вибирайте місце біля вікна, що б було зручно монтувати зовнішній блок кондиціонера. Якщо внутрішній блок кондиціонера буде знаходиться далеко від зовнішнього, то потужність кондиціонера впаде і ви витратите більше грошей на монтаж самого кондиціонера.
- Кондиціонер не повинен бути перекритий шторами або меблями. Також не варто його розміщувати над меблями, так як вона буде частково перекривати потік повітря.
✔️ Як вибрати кондиціонер в квартиру?
У квартиру необхідно ставити кондиціонер в кожну кімнату де ви хочете отримати хороше кондиціонування. Якщо поставити великий кондиціонер на дві кімнати, то що б охолодити дальню кімнату - Вам треба буде включати на повну потужність Кондиціонер. У слідстві чого у Вас буде дуже холодно в ближній кімнаті, а в дальній все одно не буде вистачати холоду. В цьому випадку так само треба буде завжди тримати міжкімнатні двері відкритими.
✔️ Як вибрати кондиціонер для дому?
Для приватного будинку рекомендується встановлювати або в кожну кімнату спліт систему, або ж мульти спліт систему. Мультиспліт система-це коли є один великий зовнішній блок і кілька внутрішніх. Але це не завжди економічно вигідно. Так як 2 поодинокі спліт системи будуть коштувати дешевше ніж мультиспліт система на два внутрішніх блоку. Також монтаж і проводка магістралей для мультиспліт системи буде коштує значно дорожче.
✔️ Кондиціонер інверторний або звичайний?
Інверторний кондиціонер має вище ефективність і менше споживає електроенергії, але вартість в 1,5-2 рази більше звичайного. У довгостроковій перспективі краще брати інверторний. Він зможе окупити ваші вкладення за 5-7 років, за рахунок економії електроенергії.
✔️ Як не захворіти від кондиціонера?
Що б зменшити ймовірність захворіти від кондиціонера-потрібно дотримуватися кількох простих порад:
- Не знаходитеся прямо біля кондиціонера.
- Не знижуйте температуру кондиціонера менше 22 градусів за Цельсієм.
- Не робіть протяг в кімнаті.
- Уникайте різкого перепаду температур.
- Регулярно очищайте фільтр кондиціонера.
- Користуйтеся зволожувачами повітря, так як кондиціонери дуже сушать повітря.
✔️ Де купити кондиціонер?
Вибрати і купити кондиціонер Ви можете в нашому магазині за посиланням -
купити кондиціонер. Ми представляємо кращі умови для своїх клієнтів.
- Великий асортимент Кондиціонер різного цінового сегмента.
- Офіційна гарантія від виробника.
- Безкоштовна доставка по Україні.
- Професійний монтаж.
- Знижки, акції та подарунки при покупці кондиціонера.
Додати коментар