У кошику порожньо!
Але це ніколи не пізно виправити :)
4-4, 5-3-5, 6-2-6 – тільки українець зрозуміє, що це не рівняння з математики, а графіки вимкнення світла. Відсутність світла наразі не тимчасова незручність, а нова реальність, в якій ми живемо. Проте бізнеси продовжують працювати, біля кав’ярень черги, а сусід хизується світлом у вікні. У чому ж секрет? Що об’єднує всіх цих людей? Звичайно, наявність генератора.
Бензинові, дизельні та газові генератори – це наші рятівники, які допомагають жити комфортно, розвивати бізнес далі, і не перейматися, коли вимкнуть світло і на скільки.
Якщо Ви теж хочете мати резервне електроживлення, і вирішили придбати генератор, у цій статті ми допоможемо розібратися як обрати генератор відповідно до Ваших запитів і бажань
Перше, що необхідно зробити перед тим як визначитись який генератор обрати для дому, магазину, кав’ярні, будівництва, абощо, це дізнатись якою має бути потужність Вашого генератора. Потужність генератора вказується в кіловатах (кВт) та кіловольт-амперах (кВА). Виробники зазвичай вказують номінальну потужність (основну) та резервну (максимальну).
Чому потрібно враховувати ці два види потужностей? Тому що, якщо генератор працюватиме з навантаженням менше 30% номінальної потужності, чи з навантаженням максимальної потужності, справність генератора дуже швидко зіпсується.
Власне тому, обираючи потужність генератора, необхідно визначитися, які саме електроприлади будуть працювати. Адже саме від цього залежатиме, яка модель генератора справиться з Вашою задачею.
Розгляньмо, як обрати генератор для дому. Для звичайної побутової техніки Вам вистачить потужності генератору 3,5 кВт. Тобто освітлення, зарядки для ноутбука та телефонів, телевізор, та холодильник працюватимуть, проте фен, пральна машина чи праска вже будуть перенавантажувати генератор такої потужності.
Якщо Вас цікавить як обрати генератор для приватного будинку, то, для комфортного проживання варто обрати більшу потужність, а саме генератори 5 кВт. Збільшена потужність необхідна для надійної роботи насосу для води, чи котла.
Адже вибір генератора для будинку, чи дачі залежить в першу чергу від його можливості забезпечити водопостачання та опалення. Окрім цього, Ви зможете користуватися телевізором чи ноутбуком, і не перейматися за роботу інших електроприладів.
Для ще більшого комфорту, якщо Ви хочете, щоб працював кондиціонер, бойлер, чи час від часу пилосос, можна обрати генератор на 6 кВт.
Щоб обрати генератор для будинку і прорахувати необхідну потужність, потрібно додати потужність усіх приладів, які будуть одночасно вмикатися та працювати від генератора.
Також обов’язково потрібно враховувати пусковий струм приладу, адже він може значно збільшувати споживану потужність. Тобто якщо потужність пилососа 2кВт, а коефіцієнт пускового струму 1,5, то потрібно 2кВт помножити на 1,5 = 3кВт.
Залишивши для роботи пилососу 2кВт, він просто не запуститься, адже йому потрібно більше потужності.
Таблиця пускового струму та потужності побутових приладів
1 Вт = 0.001 кВт
А як обрати генератор для будівництва? Обладнання та прилади для будівництва споживають багато електроенергії. Окрім цього, складність полягає в тому, що прилади мають високий коефіцієнт пускового току, так наприклад, коефіцієнт зварювального апарату може сягати 4. Тому для будівництва потрібно обирати генератор високої потужності від 10 кВт.
Окремо слід виділити генератори для зварювальних апаратів. Ці генератори обираються під конкретні зварювальні апарати, для яких дуже важливий вихідний ток. Вони виготовляються на базі звичайних або інверторних генераторів. Головним чинником при виборі генератору для зварювання є велика потужність, яка буде здатна витримати підвищену потужність від самого виробу.
Таблиця пускового струму та потужності приладів для будівництва
1 Вт = 0.001 кВт
Для невеличкої кав’ярні, щоб працювало освітлення, каса, декілька ноутбуків, та власне кава-машина, вистачить генератора на 3 кВт. Якщо Ви шукаєте генератор для резервного електропостачання для кафе з грилем, холодильником та іншим потужним обладнанням, тоді необхідна потужність генератора від 10 кВт.
Щоб обрати генератор для дому чи дачі, потрібно визначитися, які саме електроприлади Ви будете живити. Якщо це звичайні побутові прилади, то зазвичай, вони не трьохфазні. Тому однофазний генератор буде ідеальним рішенням.
Проте, промислове обладнання та обладнання для будівництва працює від напруги у 380В, і без трьохфазного генератора працювати не буде. Тому наприклад, Ви шукаєте як обрати генератор для зварки трьохфазної, то потрібно трьохфазне резервне живлення від відповідного генератора.
Варто зазначити, що хоча трьохфазні генератори більш потужні, але ця потужність саме для трьохфазних приладів. Придбавши трьохфазний генератор для дому з однофазною мережею Ви не зможете збільшити запас потужності для Ваших приладів, адже Ви зможете використовувати лише третину його потужності.
А як обрати бензиновий генератор, чи дизельний, чи газовий? Розгляньмо три типи генераторів та їх особливості.
Найпопулярніша модель це бензинові генератори. Найчастіше, коли є вибір генератора для дому, то для побутового користування обирають бензинові.
Цей тип дешевший, легше запускається в морози, та має низький рівень шуму, не більше 96 Дб. Може працювати 5-8 годин безперервно, а потім потребує декілька годин відпочинку.
Головна відмінність дизельних моделей це значно збільшений моторесурс двигуна порівняно за бензиновим.Також дизельні генератори можуть довше працювати без відпочинку, 20 годин і більше, на відміну від бензинового.
Проте, рівень шуму у даного типу вищий, та в холодні сезони може виникати складність заведення, якщо він знаходиться на вулиці. Споживання палива менше, ніж у бензинового, але дизельні генератори дорожчі.
Не дуже популярний тип генераторів через підвищену небезпеку експлуатації. Даний тип живиться від газового балону, тому тривалість роботи залежить від об’єму балона. Газ вважається більш екологічно чистим паливом. Також газ не псує метал, тому двигун даного типу генератора має збільшений термін використання. Щоб живити генератор природним газом - потрібно підготувати проект та отримати дозвіл від Облгазу.
Ми вже оглянули деякі переваги однієї моделі над іншою, але якщо у Вас залишилася сумніви, який генератор краще дизельний чи бензиновий для Ваших потреб – пропонуємо Вам порівняльну таблицю, яка допоможе визначитися який тип генератор буде кращим саме для Вас.
Якщо Вас цікавить вибір генератора для приватного будинку чи дачі, Вам потрібна мала чи середня потужність (3-5 кВт), Ви хочете використовувати його як резервне живлення по 5-8 годин, то краще зупинитися на бензиновій моделі. Адже вартість менша, він мобільнішій, та й у зимовий період не потрібно перейматися за заведення.
Для потужності більше 5 кВт та тривалої безперервної роботи, краще замислитися про дизельну модель. Адже таким чином, під час довгих відключень світла, Ви зекономите на паливі, і в довгостроковій перспективі дизельна модель окупить себе.
Також варто зазначити, що саме дизельні електростанції часто потрібні нашим захисникам. ЗСУ використовують дизельні генератори для військового обладнання, живлення польових шпиталів, та цілодобового живлення у військових частинах, та на передовій. Дизельні, тому що більшість військової техніки працює саме на дизпаливі.
Якщо коротко, то обмотка статеру - це металевий дріт, який намотаний на ротор і статор. Головною функцією обмотки є створення єлектромагнітного збудження і в подальшому створення необхідного магнітного поля.
Існує два найрозповсюдженіших матеріали для обмотки статору: мідна обмотка та алюмінієва.
Єдиною перевагою алюмінієвої обмотки є ціна, оскільки алюміній дешевший за мідь. За всіма іншими показниками мідь значно краще за алюміній, а саме:
Найважливіше, що потрібно запам’ятати та врахувати при виборі генератора це те, що мідна обмотка може витримувати сильні навантаження без шкоди генератору і завдяки цьому генератор з мідною обмоткою має більший робочий ресурс, ніж алюмінієвий.
В нашому магазині OLVENT ми продаємо генератори лише з мідною обмоткою, адже, на нашу думку, краще трохи переплатити, ніж вже на наступний день йти за новим генератором.
Перед тим як обрати генератор для дому, дачі, підприємства, кав’ярні тощо, також варто врахувати певні додаткові функції, які впливають на комфорт використання автономного живлення.
Ще один момент, який варто врахувати перед тим як визначитися як обрати електрогенератор, це який спосіб запуску для Вас буде максимально комфортним.
Ручний запуск полягає в тому, що потрібно потягнути за тросик стартера. В сучасних моделях це стартер не викликає складностей, проте в холодний період може знадобитися докласти фізичних зусиль і потягнути декілька разів.
Тому якщо Ви хочете спростити задачу запуску, особливо для дружини, чи жіночого колективу на роботі, то краще обрати генератор з електрозапуском з ключа. Два повороти ключа, розряд току, і генератор запрацює. Варто зазначити, що електрозапуск майже завжди йде з ручним, бо якщо сів акумулятор завдяки якому працює електрозапуск, то завести буде неможливо, і заводять вручну.
Останній спосіб це автозапуск. Або як його ще називають АВР (Автоматичний ввід резерзву). Ці типи генераторів найдорожчі, проте самі ці моделі необхідні для безперервної роботи обладнання. Резервна подача електроенергії автоматично запуститься у випадку відключення електроенергії. Це дуже зручно для офісів, магазин та підприємств.
Сподіваємось наша стаття допомогла Вам зрозуміти як правильно обрати генератор для дому, дачі, кав’ярні, офісу, підтриємства, чи магазину. Ми намагалися відповісти на основні запитання, як-от який генератор краще дизель чи бензин, якої потужності обрати генератор для дому, та як обрати саме ту модель, яка впорається з Вашими потребами найкраще.
В нашому інтернет магазині OLVENT Ви можете придбати генератори німецького бренду Vackson, який давно зарекомендував себе на європейському ринку, і зараз підкорює український.
Не дамо московитам зіпсувати нам якість життя! Слава Україні!
Додати коментар